Sporttörténelmi aranyérem: Márton Viviana olimpiai bajnok! (VIDEÓ)

2024. augusztus 09. 21:05

Kiszurkolta az ország: megvan hazánk első ötkarikás érme a sportágban, amely rögtön aranyérem!

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Mint arról beszámoltunk, a 18 éves Márton Viviana a belga Sarah Chaari legyőzésével döntőbe jutott a párizsi olimpia női tekvondó 67 kilogrammos kategóriájában. Ezzel sporttörténelmi sikerre lehet büszke, hiszen hazánk első ötkarikás érmét szerezte a sportágban. A finálé előtt már csak az a kérdés: aranyat vagy ezüstöt?

A magyar tehetség döntőbeli ellenfele a szerb Aleksandra Perisics volt. A program csúszott, így Mártonnak az eredeti időponthoz képest nagyjából 20 percet várnia kellett az aranycsatára.

Márton Viviana a női tekvondósok 67 kilogrammos versenyének döntőjében a Grand Palais kiállítócsarnokban

Jól kezdett a magyar lány a 22 éves ellenfelével szemben, remek fejrúgással nyitott, és egy 6–0-lal. A szerb edző kért egy videózást, amely után csak még fölényesebb lett Márton előnye, aki az első menetet 7–1-re nyerte.

Egyetlen menetre tehát az olimpiai aranyérem!

A folytatásban is aktívabb volt Márton, akinek még Milák Kristóf is a helyszínen szurkolt! A második menetben 4–2-re nyert, így végül 2–0-ra győzött.

Olimpiai aranyérmes a 18 éves magyar lány!

A 18 éves magyar sportoló tavaly junior Európa-bajnokságot nyert, az olimpiai kvótát pedig márciusban a szófiai kvalifikációs versenyen szerezte meg. Az UTE Madridban élő tehetsége fiatal kora ellenére nem esélytelenként érkezett a francia fővárosba, ugyanakkor arra, amit a pénteki versenynapon a fináléig vezető úton elért, talán ő is csak titkon számított.

Márton Viviana a magyar tekvondó történetének első olimpiai érmét nyerte, egyúttal a párizsi magyar küldöttség 15. dobogós és ötödik első helyezését érte el.

A bajnok az ünneplés közben a magyar zászló mellett a Kanári-szigetek zászlaját is lobogtatta, miután 2006-ban a spanyol szigeten született.