A magyarországi vb-re érkezett világklasszis elmondta, képes-e Budapest olimpiát rendezni
A sztárúszó nem beszélt mellé, elmondta a véleményét Magyarországról.
Az idei játékok legsikertelenebb napját zárták a magyar olimpikonok. Sőt, valószínűleg a történelem legrosszabb napja volt ez 1896 óta. Ugyanis a nyolc magyar érdekeltséggel zajló esemény közül hét kudarccal végződött. Hat esetben ez kieséssel járt, a hetediknek nem volt súlyosabb következménye.
Nem könnyű egy ilyen napot összefoglalni, de a tények kedvéért szenvedjük végig az eseményeket! Az atlétika selejtezőiben hatan indultak volna, de Wagner-Gyürkés Viktória sérülés miatt nem állhatott rajthoz 3.000 méteren.
Előbbié egy kicsit hosszabb, az utóbbié rövidebb, de mivel ők 3.000 méteren indultak így a dicséret Tóth Lilli Annát illeti. Ám ebben a sportban egy magyarnak az egyéni csúcsának 10 mp-el való megjavítása is csak 18. helyet ért. Kácser 41.(utolsó) lett. Kozák Luca 100 gáton szombaton bejutott a vasárnapi folytatásba, ám ott bukott, így nem jutott a döntőbe.
Nem volt szerencséje női pingpong-válogatottunknak a sorsolással, és nem is borította a papírformát.
Ebben a sportban úgy fejezte be a szereplést a küldöttség, hogy egy hét alatt összesen egy magyar nyert mérkőzést.
A női póló-válogatott túljutott a csoportmérkőzésein, úgyhogy kedden kezdheti az olimpiát! A bemelegítő hét végeredménye pont olyan lett, amilyenről álmodtunk a játékok előtt:
1. Egyesült Államok
2. Magyarország
3. Orosz sportolók
4. Kína
5. Japán.
Csakhogy a záró, Kína elleni mérkőzés előtt már nem ez volt a vágyunk. Ugyanis a verhetetlennek hitt amerikai csapat legyőzése után már reális cél volt a csoportgyőzelem. Ehhez egy döntetlen is elég lett volna Kína ellen, de ehelyett kínos vereséget szenvedtek a lányok. Nem túl lelkesítő produkcióval.
A második játékrész eleje sem hozott nagy változást, Kína 8-2-re elment. Ekkor már biztos volt, hogy ebből nem lesz olyan talpraállás, mint a japánok ellen két napja a szintén borzalmasan sikerült három negyed után. Kína jobb, mint Japán, és ugyan az utolsó percben sikerült feljönni egy gólos hátrányra, a vége mégis 11-9 lett. Nem nekünk. Nincs jelentősége a vereségnek, a teljesítménynek már inkább, ami viszont kicsit hervasztó, hogy ugyanazon ellenfelek ellen az amerikaiak +38-as gólkülönbséget hoztak össze, míg a mieink +3-ast. A szövetségi kapitány, Bíró Attila nem volt elkeseredve, amikor ezt mondta:
„Sok helyzetet kihagytunk, a védekezés sem stimmelt, fásult volt a csapat. Különösebb problémát nem csinálok ebből.
Ami biztos, a negyeddöntőben a női póló tanítómesterével, Hollandiával találkozunk kedden, fél 12-től. Aki ott kikap, az érem nélkül távozik. Vagyis a továbbiakban tilos hibázni! Leendő ellenfelünknél már 1920-ban rendeztek mérkőzéseket ebben a sportban hölgyek részvételével, nálunk először1982-ben. Hollandia 2008-ban olimpiai bajnok volt, a mi válogatottunkat üldözi a balszerencse az ötkarikás játékokon. Pekingben, Londonban és Rióban is negyedik lett, egyszer hosszabbítás, kétszer büntetőpárbaj után maradt le a dobogóról. Ám ez azt is jelenti, hogy a negyeddöntőt az elmúlt három olimpián „túlélte”.
Nem lesz minden jó, ha a végére egy viszonylag jó hír kerül, de a borzalmas napot lezáró összefoglaló végén kerüljön szóba, hogy a vitorlázó Berecz Zsombor az „alapszakasz” mindkét utolsó futamában a negyedik helyen végzett.
, de az eddigi eredményeket nem törlik az amerikai sportokból ismert rájátszások mintájára. Berecz a második helyről indul ott, az olimpiai bajnoki cím elérhetetlennek tűnik, de az ezüstérem megtartása csak rajta múlik. Meg az időjáráson. Egy olimpiai második hellyel történelmet írna a finndingi irányítója.
A nyitóképen: Berecz Zsombor a spanyol Joan Cardona Mendez előtt halad a vitorlázók finndingi versenyének 10. futamában a tokiói nyári olimpián augusztus 1-jén.
MTI/Kovács Tamás