William Gallas: Szoboszlai Dominik Puskás Ferenc után a második legnagyobb magyar labdarúgó lehet!
A korábbi francia világsztár szerint Szoboszlai akár a világ egyik legjobb játékosává is válhat.
Amikor először rendeztek Tokióban olimpiát a magyar vívók mind a három fegyvernemben szereztek aranyérmet. Ez jutott eszembe Siklósi Gergely fantasztikus menetelése során. Meg Szilágy Áron előző napi „oktatófilmje”. A „párbajtőrös fiúnak” az utolsó asszó már nem sikerült úgy mint a kardozónak, így második lett.
Siklósi Gergely egy nagyon szépen csillogó ezüstérmet szerzett az olimpia második napján. Vagyis a vívóink fantasztikusan kezdték ezt a tokiói olimpiát (is). Siklósi magyar idő szerint hajnalban kezdte a szereplését, és délután állhatott fel a dobogóra, hogy saját nyakába akaszthassa az ezüstérmet.
Rajta kívül a legkellemesebb meglepetést egy olyan dzsúdózó hölgy, Pupp Réka okozta, akinek a neve nem annyira ismert, mint Csernoviczki Éváé, vagy Karakas Hedvigé. Ám aki látta az egész napi teljesítményét biztos, hogy nagyon megkedvelte őt. Olimpia idején sok olyan szurkoló tölti a tv előtt a napjait, aki a sportok többségének nem ismeri a szabályait, de olyan jó a magyaroknak drukkolni. A dzsúdót kevésbé követők ilyenkor elcsodálkoznak, hogy miért nem repülnek az emberek a vállak fölött, ahogy ezt a sportot elképzeli egy átlag rajongó. Többnyire más szépségei kerülnek előtérbe ennek a sportnak, melynek a magyar elnevezése sem teljesen egyértelmű. Régen cselgáncsnak mondtuk, mostanában inkább az eredeti nyelvből alkotott szó magyarosított változatát használjuk. Nyilván nem mindegy az elnevezés sem, de
Rajta kívül nagyon kellemes meglepetést okozott a tinédzser úszó Mihályvári-Farkas Viktória, aki 400 vegyesen hatodik lett. Egy hellyel végzett Hosszú Katinka mögött. Háromszoros olimpiai bajnokunk ötödik helye talán sokaknak csalódás, de egyáltalán nem volt biztos, hogy dobogóra áll ebben a számban. A szakemberek tőle már egy érmet is remek teljesítménynek tartottak a játékok előtt. Erre itt lett volna a legnagyobb esély, de mivel ez nem jött össze nyilván most már nagyon odateszi magát a rövidebb vegyes számban.
Vagyis ez a virrasztás sem hozott magyar érmet.
A sportlövőknél Major Veronika kicsit rosszabb helyen végzett, mint előző nap Mészáros Eszter. A három tőröző hölgy sem érte meg a magyar napfelkeltét. Továbbá érkezett egy kellemetlen hír a felkelő nap országából:
Ritka balszerencse, hogy egyetlen teniszezőnket sem láthattuk, hiszen Babos Tímea ki sem tudott utazni. Pedig a két egyesben és a női párosban (talán még vegyes párosban is) szurkolhattunk volna honfitársainknak. Helyette csak semlegesként nézhetjük a látványos és népszerű sport küzdelmeit. Így nem a magyar ökölvívó-csapat szereplése lett a legrövidebb Tokióban, hanem a teniszé, mely el sem kezdődött.
Mire nálunk kivilágosodott akkor ugrott vízbe a férfi póló csapat és állt lőállásba Péni István. Az utóbbi volt sikeresebb és bejutott a döntőbe. Ott végül
Az asztaliteniszező Póta Georgina viszont első (és egyetlen egyéni) meccsén elszenvedett vereségével kiesett. Szerencsére csapatban még lesz lehetősége szerepelni. A tollaslabdázók pedig áldhatják a szövetségüket, hogy nem olyan a lebonyolítás, mint a pingpongozóknál, ugyanis a vereséggel kezdő Sárosi Laurának és Krausz Gergelynek még lesz további mérkőzése is.
A pólósok kikaptak Görögországtól, de számukra ez nem volt több egy hivatalos edzőmérkőzésnél. Mert
Az övéktől nehezebb a női kézilabdázók helyzete, akiknek a nagyon nehéz hat csapatos csoportban kell a legjobb négy közé kerülni a folytatáshoz. A lányok a Franciaországtól elszenvedett egy gólos vereséggel kezdtek, de ennek sincs különösebb jelentősége, mert nem az időtlen idők óta Olivier Krumbholz által irányított válogatottat kellett megverniük Elek Gábor tanítványainak.
Ez a mostani csak egy kedélyes bemelegítés volt, ahol kiderült, hogy keményebben kell védekezni, és komolyabban kell odafigyelni a szakmai stáb instrukcióira, hogy egy időkérésnél ne kelljen ilyet hallaniuk a lányoknak a kapitánytól:
„Kb. kétszázszor elmondtam én is, és Görbe is, mégsem így csináljátok…”
A nyitóképen: Az ezüstérmes Siklósi Gergely a férfi párbajtőrözők egyéni versenyének eredményhirdetésén 2021. július 25-én.
MTI/Illyés Tibor