Paksi szerződések: másodfokon is nyert Jávor Benedek

2019. február 08. 16:00

A bíróság döntése értelmében több iratot kell kiadnia a magyar államnak, mint amennyit az első fokú döntés előírt.

2019. február 08. 16:00

Facebook-videóban jelentette be Jávor Benedek, hogy másodfokon is megnyerte a magyar kormánnyal és Roszatommal szemben megindított pert a paksi bővítés megvalósíthatósági szerződéseinek részleges nyilvánosságra hozatala érdekében. Ezeket a szerződéseket decemberében írta alá a magyar kormány és az orosz fél.

Aláírásuk után a kormányzat részéről ezeket a szerződéseket titkosították, és nem adták ki őket, emiatt már évek óta harcoltam azért, hogy a közvélemény is megismerhesse azokat – ismertette az előzményeket a nyolcperces videóban Jávor Benedek. Ugyan a titkosítás időközben megszüntették, azonban üzleti titokra hivatkozva továbbra sem adták ki a képviselőnek a szerződéseket, ezért végül ő bírósági eljárást indított, amiben most hozták meg a másodfokú, jogerős döntést.

Eszerint Jávor Benedek részére a szerződés azon pontjai, amelyek nem képezik üzleti titok részét, azok kiadhatók, mégpedig több, mint amennyit az első fokon megítéltek: az EP-képviselő szerint ugyanis a másodfokú döntéssel még több iratról került le az üzleti titok minősítés, így több iratot kell átadnia a paksi bővítés projektcégének Jávor Benedeknek.

A képviselő szerint azért is jelentős győzelem, mert több, általa precedensértékű kijelentést tett a bíróság a személyére vonatkozóan, így nem „visszaélésszerű adatigénylő” a bíróság szerint. Jávor Benedek szerint nagy győzelem a pénteki döntés a paksi bővítés átláthatósága ügyében, azonban arra számít, hogy a Kúria elé fog kerülni, így a szerződések legkorábban jövő év elején derülhetnek ki a szerződések, ez pedig azt jelentheti, hogy a paksi szerződések nem játszhatnak szerepet az EP-választás kampányában.

Összesen 70 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vainamoinen
2019. február 09. 17:34
Hiaba kerulnek hozza a dokumentumok, fingja sincs temarol.
tolan
2019. február 09. 09:33
Azt mondja Magyar György nevű ügyvéd, hogy a bíróságokat nem szabad kitenni a népakarat és a politikusok igazságérzetének, mert ez két külön kategória. Jog és igazság! Ez a jogállami kritériumok szerint valószínűleg így is van! De azért kíváncsi lennék, hogy a francia bíróság, hozna-e olyan döntést, egy agyalágyult eu-parlamenti francia képviselő közérdekű adatigénylésével kapcsolatban, hogy például a fessenheimi erőmű bezárásával kapcsolatban a francia állam és a fessenheimi részvényesek közötti kártérítési tárgyalások dokumentumait nyilvánosságra kell hozni! Mert az agyalágyult szerint borzalmas kár éri a francia államot... Például! Magyar jogállami értelmezések szerint, a magyar bíróság, a magyar társadalom felett lebeg... Tehát jogállami szempontból nem része a magyar társadalomnak, mert a társadalom érdeke és a jogállami bírói hatalom szétválasztható... Ilyen nincs sehol a világon... Mert mindenhol megtalálják a bírók a társadalom és a bíróságok közötti minimális közös nevezőt...
Simon Attila
2019. február 08. 20:46
Remélem az EP választás után minél előbb eltakarodnak a közéletből ezek a ballib hazaárulók.
atila68
2019. február 08. 20:10
Miért van az, hogy ellenzéki magyar(!) EU képviselők hazaárulásban lelik örömük?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!