Brexit-káosz

2019. január 16. 10:13

Miután fény derült a nagy Brexit-hazugságokra, az álhírek terjesztői nem álltak a nyilvánosság elé.

2019. január 16. 10:13
Rónay Tamás
Rónay Tamás
Népszava

„Mindazok, akik két és fél éve, a népszavazás előtt a Brexit mellett kardoskodtak, olyan „érvekkel” álltak elő, melyekről kiderült: közük nincs a valósághoz. Ilyen volt az az akkor oly népszerű állítás is, mely szerint ha a britek kilépnek az Európai Unióból, sokkal több pénz jut egészségügyre. 

De miután fény derült a nagy Brexit-hazugságokra, az álhírek terjesztői nem álltak a nyilvánosság elé, nem kértek bocsánatot a társadalom félrevezetéséért, sőt továbbra is nagy hangon hirdetik: távozni kell az EU-ból, akár annak árán is, hogy nem születik megállapodás. Érvük már nincs, ők is érzik, óriási káosz fenyeget, de bátorságuk sincs ahhoz, hogy bevallják: az EU-ból való távozás beláthatatlan következményekkel jár.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2019. január 16. 17:55
Nem az érvek számítanak, hanem a döntés. Éppen azért lenne jó népszavazni, hogy ne örökös veszekedés legyen a politika. A politikusokat úgysem a konkrét ügyek érdekelik, hanem a hatalom. A javaslatokat nem a tartalmuk, hanem a pártállásuk szerint ítélik meg, támogatják vagy utasítják el. Ezt szűrné ki a népszavazás. Hanem van egy kérdés, felteszik népszavazásra és aztán akkor azzal el is van döntve, lehet továbblépni. Elvileg. De ha úgyis elszabotálják a döntések végrehajtását, akkor csak látszatjog, mint Magyarországon. A népszavazásnak kellene a legeslegfelsőbb döntéshozó fórumnak lennie, amelynek a döntéseit köteles betartani a parlament, a kormány, az államfő. Ha nem teszi, mondjuk a parlament, akkor az államfőnek joga, sőt kötelessége kellene, hogy legyen, hogy feloszlassa a parlamentet és új választást írjon ki. Amelyik új parlament aztán vagy hajlandó a népszavazás döntésével összhangban lévő törvényt hozni vagy gyorsan ugyanúgy jár mint az elődje és így tovább. Olyan alkotmányt kell hozni, amely tényleg biztosítja a népszuverenitást azáltal, hogy a kb. egyformán erős parlament, kormány és államfő kölcsönösen sakkban tudják tartani a másikat akkor, ha az nem hajtja végre a népszavazások döntéseit így érdekelvé téve az összes hatalmi főszereplőt, hogy a többségi döntésekkel összhangban tevékenykedjen. Nem olyan nehéz ez, csak a politikai akarat hiányzik, mert a politikusoknak úgy a jó, ha ők döntenek és azt csinálhatnak, amit akarnak.
kola
2019. január 16. 15:59
igazad van... el kell hagyni az EU-t... mert így szavaztak... meg tönkre tette őket az arrogáns libsik... de már alkonyodik...
Aerion
2019. január 16. 12:45
Miért hazudik egy bolsevista féreg, mint ahogy azt teszi a jelenn cikkben? Mert bolsevista, és nem tud nem hazudni, ugyanis az ő világképe a hazugság, amit üdvözítő igazságnak lát, így minden, ami ezen kívül áll, az számára hazugság. Ez az alapállás. Ahogy minden bolsevistának, úgy ennek se az a problémája, hogy Nagy-Britannia távozik az unióból, hanem az, hogy ez az ők birodalmi nimbuszuk ellenére következik be. Ha itt egy nemzeti unió lenne és abból lépne ki Nagy-Britannia, az a demokrácia, azaz a bolsevizmus triumfáló diadala lenne. De annyira de annyira unom ezt a mocskot, ezt a féregpatkányságot, amit ezek megjelenítenek, hogy leírni is fárasztó, és unalmas. A faszom tele van velük, és kurvára a türelmem végén állok.
Horst_Tappert
2019. január 16. 12:00
Azon gondolkodom, ez az elvtárs miért nem írt ilyen cikket 2005-2006-ban a kettős állampolgárságról szóló népszavazás után? Akkor miért nem követelte az álhírterjesztők bocsánatkérését?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!