Kína és Afrika virágzó kereskedelmet és befektetéseket folytat, a kontinensnek nyújtott kínai segélyek pedig számos olyan területen növekszenek, amelyek hatással vannak az emberek életére – írják.
A portál tudósítása alapján, a kínai-afrikai kereskedelem ez év januárja és szeptembere között elérte a 185,2 milliárd dollárt, ami 38,2 százalékkal több, mint egy évvel korábban, ezzel új rekordot állítottak fel.
A kínai kereskedelmi minisztérium adatai szerint, Kína közvetlen befektetése Afrikában 2,59 milliárd dollárt tett ki az év első kilenc hónapjában, ami szintén meghaladja a járvány előtti 2019-es év azonos időszakának szintjét.
A Kína és Afrika közötti kétoldalú kereskedelem volumene a 2000-es 87,37 milliárd jüanról (13,69 milliárd dollár) 2020-ra 1,3 billió jüanra nőtt, ami a vámügyi adatok szerint átlagosan 14,5 százalékos éves növekedést jelent.
A kínai magánvállalkozások Afrikával folytatott kétoldalú kereskedelmi volumene a 2000-es 4,76 milliárd jüanról 2020-ra 783 milliárd jüanra nőtt, ami átlagosan 29,1 százalékos éves növekedést jelent.
A kínai-afrikai kétoldalú kereskedelemben a magánvállalkozások aránya 5,4 százalékról 60,2 százalékra nőtt.
2020 végére a kínai vállalatok közvetlen befektetései Afrikában meghaladták a 43 milliárd dollárt.
Kína több mint 3500 különböző típusú vállalatot alapított a kontinensen.
A magánvállalatok fokozatosan a fő befektetői erővé váltak Afrikában. Munkatársaik több mint 80 százaléka helyi lakos, és közvetlenül és közvetve több millió munkahelyet teremtettek – áll a fehér könyvben.
A november végén közzétett, a Kína-Afrika együttműködést részletező fehér könyv szerint a kínai részarány az afrikai exportból 2020-ban meghaladta a 21 százalékot. Állításuk alapján Kína 2009 óta Afrika legnagyobb kereskedelmi partnere.
A fehér könyv szerint a kínai szolgáltatások Afrikából importált mennyisége 2017 óta átlagosan évi 20 százalékkal növekszik, és évente közel 400 000 munkahelyet teremt a kontinensen.
Kína aktívan ösztönzi a vállalkozásokat, hogy importáljanak Afrikából nem nyersanyagból származó termékeket, miközben egyre több kiváló minőségű afrikai mezőgazdasági termék kerül a kínai piacra.
Az afrikai mezőgazdasági termékek kínai importjának átlagos növekedési üteme az elmúlt öt évben elérte a 11,4 százalékot, és Kína lett az afrikai mezőgazdasági export második legnagyobb célországa