Előszeretettel illetjük az uborkaszezon kifejezéssel a júliusi-augusztusi időszakot mind a politikai, mind az üzleti életben, ez azonban most nem állja meg a helyét a fintech szektor kapcsán. Ugyan érzékelhetően csökkent a tőkebevonások száma és összértéke, nem volt hiány a fontos fejleményekben ezen a fronton sem:
a Revolut 800 millió dollár tőkét vont be, így immár az Egyesült Királyság legértékesebb fintech cégének nevezhetik magukat 33 milliárd dolláros értékeltségükkel.
A digitális bankolás egyre népszerűbb a kontinentális Európában is, ezt igazolja az a tény, hogy Dánia és Hollandia piacvezető neobankjai, a Lunar és a bunq egyaránt jelentős külső forráshoz jutottak júliusban. Mindez pedig azt jelenti, hogy várhatóan folytatódik a gyors és agresszív termékfejlesztés, valamint régiós terjeszkedés.
A neobankoknak nemcsak a tőkebevonásokról, hanem az új termékekről is szólt július:
a már említett Revolut bejelentette, hogy hamarosan az appon belüli szállásfoglalásra is lehetősége lesz felhasználóiknak, a megoldás ráadásul rövidesen hazánkba is megérkezik,
ezzel közvetlen konkurenciát jelent majd az olyan digitális turisztikai óriásoknak, mint a Booking.com. Németország elsőszámú neobankja, az N26 nemsokára kriptokereskedelemmel bővíti szolgáltatását, ez a funkció egyre inkább kötelező elemnek tűnik a kriptovaluták befektetési eszközként való drámai népszerűsödésével. A Revolut brit riválisai sem zártak csendes hónapot, igaz eltérő előjelű hírek érkeztek irányukból. Az ügyfélbarát megoldásairól ismert Starling Bank végrehajtotta első felvásárlását, ezzel megkezdték belépésüket a jelzáloghitelek piacára. A Monzo ugyanakkor aggasztó pénzügyi eredményeket publikált, így kénytelenek voltak elismerni, hogy a zavartalan jövőbeli működés is veszélyben lehet, ez pedig aligha fog pozitív hatást gyakorolni az ügyfelek irántuk érzett bizalmára.
Július másik jól megfigyelhető trendje a buy now, pay later megoldások előretörése volt.
Ez a fizetési mód lehetővé teszi a fogyasztóknak, hogy vásárláskor (általában) kamatmentes részletfizetést válasszanak, így akár hónapokra elnyújtható a megvásárolt termékek árának kifizetése, a szolgáltató pedig a kereskedőktől kap jutalékot, így jutnak bevételhez. Egyre több ilyen megoldást kínáló fintech tűnik fel a piacon, közülük azonban kiemelkedik a júliusban három fontos stratégiai felvásárlást is végrehajtó Klarna. A svéd vállalat 45 milliárd dolláros értékeltségével és nagyjából 90 millió ügyfelével valódi óriásként emelkedik ki a buy now, pay later szolgáltatók tömegéből.