ez lesz az első alkalom, mikor a Holdújévet nem a szüleikkel töltik.
A családi vakáció helyett Mo inkább tartós élelmiszereket vásárol és még a barátaival sem mozdul ki otthonról, a bátyja pedig elmondása szerint mindig a munkahelyén eszik, azonban most konyhai eszközöket vásárol, hogy otthon a felhalmozott ételekből saját maguk készítsék el az ételeket, akárcsak sokan mások.
A végleges hatásai a vírusnak egyelőre nem ismertek, de egyelőre úgy tűnik, hogy a hatóságok gyorsabban reagálnak, mint 2003-ban. Azonban a kínai cenzorok mindent olyan információt eltüntetnek, ami eltér a hivatalos narratívától. Elemzők szerint a gazdasági hatások nagyban függnek attól, hogy a kínai kormányzat hogyan kommunikálja a vírus terjedését.
Elmaradó rekordok
Vuhan nagyon fontos nemzeti közlekedési és kereskedelmi központ, valamint az autógyártásnak is meghatározó szereplője, mivel itt gyártanak többek közt a General Motorsnak és a Hondának.
Kína ma épp arra törekszik, hogy a hazai fogyasztók minél többet költsenek és ez hajtsa a gazdaságot. Peking arra törekszik, hogy egy az amerikaihoz hasonló fogyasztói kultúrát alakítson ki. Ez a folyamat egy olyan eseménynél, mint a koronavírus megjelenése,
törékennyé teszi az ország gazdaságát, mert elijeszti a vásárlókat a forgalmas helyekről.
A kínai fogyasztók bizalma már a 2019-es évben is megrendült, amikor a boltokban folyamatosan növekedtek az árak a sertéspestis miatt. Az események következtében egyre több család aggódik a jövőn és megtakarítást halmoz fel. „Sokkal kevesebb hazai aktivitást láthatunk ebben az évben a Holdújévkor, mint az megszokott” – mondta Julian Evans-Pritchard, a Capital Economics vezető közgazdásza. A betegség a legrosszabb időpontban jelent meg, mivel
tavaly a Holdújév alkalmával 860 millió dolláros bevétel jött össze az ünnepségsorozat első hat napja alatt.
Az elemzők szerint a tavalyi rekord biztosan nem fog megdőlni, mivel már filmpremiereket is halasztottak el egészségügyi kockázatokra hivatkozva és rengeteg üzlet zárt be ideiglenesen az országban.