Különleges programmal emlékezik ma a brit Nemzeti Informatikai Múzeum (TNMOC) a legendás második világháborús brit kódtörő, William Thomas „Bill” Tutte (1917-2002) születésének közelgő századik évfordulójára. A múzeum a matematikus világháború előtti, alatti és utáni pályája mellett az új virtuális Lorenz gépet is bemutatja. Virtuális Lorenzen az eredeti PC-n történő emulálását értjük, amely hamarosan online is elérhető lesz.
A Lorenz SZ42 volt Hitler „feltörhetetlennek”hitt titkosító masináinak egyike. Ultratitkos üzeneteinek megfejtése jelentősen lerövidítette a második világháborút. Az Enigmánál sokkal bonyolultabb gépet Bill Tuttle munkájának köszönhetően tudták feltörni a Bletchley Park szakemberei. Köztük dolgozott a mesterségesintelligencia-kutatásokat megalapozó Alan Turing is.
Becslések alapján 200 Lorenz gépet használtak a második világháborúban, de csak négyről tudjuk, hogy túlélte a világégést.
Tutte úgy fejtette meg a Lorenz architektúráját, hogy egyszer sem látta élőben. Munkáját a második világháború legkimagaslóbb szellemi teljesítményének tartják.
1944-től, a Colossus számítógép felépítésével a szövetségesek drasztikus mértékben lecsökkentették a kódtörés idejét – korábban hetekig, a Colossusszal órákig tartott. A gép fejlesztését Tommy Flowers vezette.