WHO reagált az USA kilépésére: Musk nem válaszolt, csak egy búcsúcsókot dobott a szervezetnek
A WHO amúgy reméli, hogy az Egyesült Államok átgondolja a dolgot.
Az ENSZ, a Nemzetközi Vöröskereszt és Vörösfélhold segélyszállítmányai érkeztek meg az Aszad-erők által ostromlott, Damaszkusz közeli, és a felkelők által ostromlott, Iblid tartomány két-két városába vasárnap. A humanitárius katasztrófa Szíriában több, mint tizenhárom millió embert érint. A múlt heti tűzszünet vége óta több, mint kétszáz újabb áldozata van a polgárháborúnak, köztük közel negyven gyerek.
Fél év után érkezett segélyszállítmány négy szíriai városba, közölte a Nemzetközi Vöröskereszt központi bizottsága. 71 teherautó érte el a kormányerők által ostromlott Madaya és Zabadani városát, Damaszkusz közelében és a lázadók ostroma alatt álló Foah és Kefraya városát, Iblid tartományban vasárnap. 60 000 embernek vittek ételt, orvosi ellátmányt és higiéniai eszközöket.
Múlt héten az ENSZ két napon keresztül felfüggesztette a segélycsomagok kiszállítását, miután egy konvojra megsemmisítő légi csapást mértek. Az orosz-amerikai egyezséggel megszületett tűzszünet egy hét után, előző hét hétfőn véget ért. Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja szerint a tűzszünet vége óta 237 ember halt meg közöttük 38 gyerek.
Az ENSZ becslése szerint a humanitárius katasztrófa 13,5 millió embert érint. Ebből 5,47 millió ember nehezen elérhető területeken tartózkodik, közülük 600 ezren ostromlott területeken. Az ENSZ a két hetet megkötött tűzszünetet akarta kihasználni a segélyek kiszállításához. A szervezet képviselői az Aszad-rezsimet okolják ennek a meghiúsulása miatt, mivel nem kapták meg a szír kormánytól a szükséges engedélyeket.