Bár a huszadik században már alig-alig fordult elő, hogy jelentős írót, költőt ne a Fiumei úti vagy a Farkasréti temetőben helyeztek volna örök nyugalomra, fontos irodalmi alkotóink egy része kevéssé ismert kárpát-medencei helyeken van eltemetve.
A két híres temetőben nyugszik a Nyugat két teljes nemzedéke és a Nyugatot követő nagyok József Attilától Pilinszky Jánoson át Németh Lászlóig. Itt temették el Arany Jánost és fiát, Arany Lászlót is. A Kozma utcai izraelita temetőben alussza örök álmát Szép Ernő.
Gárdonyi Gézát saját kívánságára az egri várban helyezték végső nyugalomra 1922-ben. Kazinczy Ferenc széphalmi nyughelye már a 19. században is zarándokhelynek számított. Márai Sándor a magyar irodalom egyik „jeltelenje”, Petőfivel együtt. Balassi Bálint a felvidéki Hibbe római katolikus templomának családi sírboltjában nyugszik. Janus Pannonius földi maradványait 2008-ban fedezték fel Pécsett. S végül ami Budapesten a Farkasréti temető és a Fiumei úti Nemzeti Sírker), az Kolozsváron kétségkívül Házsongárd, erdélyi íróink és költőink színe javával - áll a Magyar Nemzet összeállításában.