A budapesti intézményben május elején zárt a moszkvai Puskin Múzeum anyagából válogatott, Degas-tól Picassóig című kiállítás, amelyet több mint 120 ezren láttak. A Moszkvában nyíló tárlattal a Szépművészeti az orosz múzeum itteni vendégszereplését viszonozza. Az augusztus végéig Moszkvában vendégszereplő kiállítás átfogó képet ad a Szépművészeti Régi Képtárának anyagáról. A tárlat a 15. század végétől a 19. század elejéig terjedő időszak legfontosabb iskoláiról nyújt áttekintést; az európai festészet klasszikus remekműveit utaztatja meg: Raffaello, Giorgione, Tiziano, Veronese, Tintoretto, Dürer, Hals, Velasquez, El Greco, Goya, Brueghel és további olasz, flamand, valamint holland mesterek alkotásai látogattak el az orosz fővárosba.
„A most Moszkvában bemutatott képek java a múzeum Régi képtárából, az Esterházy-gyűjteményből való, s személyesen Irina Antonova, a Puskin múzeum igazgatója válogatta össze a kiállítás anyagát, amely híven tükrözi a Szépművészeti Múzeum gyűjteményének arányait” - mondta el Czére Andrea, a Szépművészeti Múzeum tudományos főigazgató-helyettese. Hozzátette: „A két múzeum kapcsolatai az ötvenes évekre nyúlnak vissza, s az utóbbi időben mintha újabb reneszánszukat élnék.”
A Szépművészeti Múzeum moszkvai kiállítása nem az első jelentős nemzetközi szereplése. Az utóbbi években a múzeum anyaga önálló kiállításon mutatkozott be a párizsi Louvre-ban, a hamburgi Bucerius Kunst Forumban és legutóbb a bécsi Kunsthistorisches Museummal közösen Tokióban és Kyotóban. A moszkvai vendégszereplést követően szeptemberben pedig Londonban, a Királyi Művészeti Akadémián (Royal Academy of Arts) mutatkozik be a Szépművészeti, Kincsek Budapestről. Európai mesterművek Leonardótól Schiele-ig címmel.