Üzentek az influenszereknek: „Jó lenne, ha ismert emberek a zászlójukra tűznék a népzene ügyét”
Hat fergeteges számmal, köztük a máris közismertté vált Gyere babával és a Csavargóval jelentkezett a Magyar Banda.
A The Washington Post négy, a The New York Times című amerikai napilap pedig két Pulitzer-díjat nyert idén. A 2009-es év kiemelkedő újságírói teljesítményeit elismerő kitüntetéseket hétfőn hirdették ki New Yorkban.
Az elsősorban oknyomozó cikkek írásával foglalkozó manhattani központú ProPublica lett az első olyan nonprofit internetes hírszolgálat, amely elnyerte az újságíró szakma legrangosabb elismerését. A The Washington Post teljesítményét idén a legjobbnak ítélték a nemzetközi híradás, riport, kommentár és kritika terén, a The New York Times első lett a belföldi és a magyarázó hírek kategóriájában. A 2007-ben alapított ProPublica nyertes cikksorozatában azoknak az orvosoknak a munkájáról számolt be, akik élet-halál döntéseket hoztak egy New Orleans-i kórházban a 2005-ös Katrina hurrikán után.
A Pulitzer-díjakat évről évre a Columbia Egyetem osztja ki egy elismert újságírókból és szakemberekből álló testület javaslatára. Mindegyik elismeréssel 10 ezer dollár pénzjutalom jár, kivéve a közszolgálati kategóriát. Utóbbiban aranyérmet adnak, amelyet idén a bristoli The Herald Couriernak ítéltek oda. A kicsiny, mindössze 29 ezres példányszámú újság a több ezer virginiai földtulajdonos gázkitermelési járadéka körüli visszaélésekről tudósított. A riportok nyomán a kongresszus kiigazító lépést tett.
A kitüntetést - amely a magyar származású Joseph Pulitzer újságíró és kiadó nevét őrzi - 1917 óta ítélik oda. A díjakról döntő testület az utóbbi években némileg lazított a jelölés szabályain, most már az interneten megjelenő cikkek is versenyezhetnek. Az elismerést az újságírói műfajok mellett könyv, dráma és költészet kategóriában is kiosztják. A legtöbb, 103 Pulitzer-díjjal a The New York Times büszkélkedhet.