Róma nem fél Elon Musktól: kiderült, hogy nála sokkal nagyobb farkas ólálkodik odakint
Őszintén elmondta a véleményét a jobboldali politikus.
„A szolidaritás a társadalmi igazságosság iránti elkötelezettség, amely tettekre váltható” – olvasható a program útmutatójában.
A Texasi Egyetem Szolidáris Újságírói Kezdeményezése a legjobb technológiai cégek és Soros György Nyílt Társadalom Alapítványainak finanszírozásával arra képezi a hallgatókat, hogy miként „közvetítsék a felháborodást” és hagyják el a semlegességet.
A kezdeményezés abban is „segít az újságíróknak, újságíró-oktatóknak és a hallgatóknak, hogy javítsák a marginalizált közösségekről szóló tudósításokat” – idézte a kezdeményezés oldalán olvasható tájékoztatót a College Fix.
A honlapon arra is kitértek, hogy „azok az emberek, akik – a tapasztalataik alapján – a legtöbbet tudnak egy-egy témáról, hiányoznak a tudósításokból, vagy lekicsinylik azokat”.
A Szolidaritás újságírói programjában arról is értekeznek, hogy „a döntés, hogy ezekről a körülményekről tudósítunk – vagy nem tudósítunk –, természetszerűleg maga mögött hagyja a semlegességet.”
A leírásban azt is hangsúlyozzák, hogy
„a hallgatóknak meg kell tanulniuk »szolidárisan« cselekedni”.
„A szolidaritás a társadalmi igazságosság iránti elkötelezettség, amely tettekre váltható” – olvasható a Varma által írt útmutatóban. „Más szóval a szolidaritás több mint egy érzés, hozzáállás vagy fogadalom – arról szól, hogy lépéseket teszünk... az ígéretek gyakorlatba ültetése érdekében” – folytatta Varma.
Jeffrey McCall újságíróprofesszor a The College Fixnek küldött e-mailben kritizálta ezt a megközelítést.
„Az újságírói szakmának el kellene utasítania a »hírek« ilyen üres és káros megközelítését”
– írta az emailben McCall.
A program 2021-ben indult a Texasi Egyetemen, Austinban, miután Anita Varma professzor a Santa Clara Egyetemről meghonosította. A College Fix szerette vona elérni a professzort az elmúlt hetekben többször is emailen, de nem kapott választ kérdéseire.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay