Vérengzés történt Franciaországban: a hatóságok egyelőre nem reagáltak a megkeresésekre
A La Voix du Nord című regionális lap szerint a gyanúsított egy 20-as évei elején járó férfi.
Sajtóértesülések szerint a német kormány egyszerűen nem akar feszültséget az EU soros elnökével, Franciaországgal.
Miképp arról mi is beszámoltunk, Brüsszel zöld minősítést adna a földgáz- és atomenergia-beruházásoknak, az Európai Bizottság szerint a földgáz és a nukleáris energia eszköz lehet a túlnyomórészt megújuló energiaforrásokra történő átállás elősegítésében.
A brüsszeli testület tervezete igen megosztó. Franciaország, Csehország, Lengyelország például arra az álláspontra helyezkedik, hogy az atomenergia nagy szerepet játszhat a globális felmelegedés visszaszorításában, míg Ausztria, Luxemburg, és Németország ezzel ellentétes véleményen van. Németország december 31-én megkezdte a még működő hat atomerőműve felének a leállítását, Steffi Lemke környezetvédelmi miniszter ezt a radioaktív atomhulladék miatt tartotta indokoltnak.
A Reuters azonban német kormányzati forrásokra hivatkozva hétfő este arról írt, hogy az ország álláspontja az atom- és gázenergiáról valójában nem ilyen mereven elzárkózó. A nevük elhallgatását kérő források szerint a Scholz-kabinet nem akarja felvállalni a konfliktust az EU soros elnökével, Franciaországgal, így a határozattervezet majdani megszavazásakor egyszerűen tartózkodni fognak.
Nyitókép: Stefan Puchner / DPA / AFP