Itt az egyetlen holland játékos, akinek hálásak lehetünk – így segített Szalai ápolásánál (FOTÓ)
Az Inter szélsője átérezte a helyzet komolyságát.
Hollandia Németországgal, Olaszországgal, Spanyolországgal és az Egyesült Királysággal együtt felelős az EU azon nyersanyagimportjának 80 százalékáért, mely az erdőirtásokért felelős – derül ki a Világ Vadvédelmi Alap (WWF) jelentéséből.
Hollandia az Európai Unió azon öt országának élmezőnyébe tartozik, amelyek 2007 és 2015 között Dél-Amerikában és Délkelet-Ázsiában az erdőirtás többségéért felelősek. Hollandia Németországgal, Olaszországgal, Spanyolországgal és az Egyesült Királysággal együtt felelős az EU azon nyersanyagimportjának 80 százalékáért, mely az erdőirtásokért felelős – derül ki a Világ Vadvédelmi Alap (WWF) jelentéséből.
Az adatok szerint Hollandia átlagosan évente csaknem 30 ezer hektár esőerdő kirtásáért felelős az olyan áruk, mint például a kávé, csokoládé, pálmaolaj és szójabab előállítása miatt.
Ez azt jelenti, hogy a globális erdőirtás tizenhat százalékát az EU-nak tulajdonították, közvetlenül Kína 24 százaléka mögött.
Hollandia a szójabab egyik legnagyobb európai importőrének számít, mivel a gazdálkodók általában szójababot használnak szarvasmarháik etetéséhez. A szójabab ültetvényeket általában esőerdők helyén illetve a szavanna területén hozzák létre, ahol talajeróziót, vízszennyezést okoznak és csökkentik a biológiai sokféleséget.
Az állati takarmányipart képviselő holland Nevedi Szövetség hangsúlyozta, hogy Hollandia nagy mennyiségű szójaterméket exportál más európai országokba is.
„A szójapor felhasználása holland haszonállatoknál évi kétmillió tonna, ami a globális termelésnek csupán 0,005 százalékát teszi ki”
– mondta Henk Flippsen, a Nevedi igazgatója a NOS-nak.
Sandra Mulder, a WWF szakértője szerint a trópusi esőerdőkben növények és állatok széles skálája él. A fák újratelepítése gyakran nehéz feladat, mert az erdőirtás és egyetlen növény termesztése kopárságot eredményez.
Májusban az Európai Bizottság törvényjavaslatot terjeszt elő az erdőirtásról.
„Így megszűnne az Európából eredő az ellenőrzés és kontroll és a szója- és pálmafajtákat gyártó vállalatok, amelyek már befektettek a termelés fenntarthatóbbá tételébe, felhagynának ezzel a gyakorlattal” – mondta Flipssen aki megerősítette, hogy a Nevedi alternatívákat keres az európai fehérjeforrások biztosítására.
Fotó: MTI/EPA/EFE/Mauricio Duenas