Az amerikai diplomácia irányítója közleményt adott ki, amelyben tudatta: a felajánlás „tanúsítja az Egyesült Államok erőteljes vezető szerepét a fertőzés elleni küzdelemben".
A tárcavezető ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy az amerikai magánszektorból szintén jelentős, megfogalmazása szerint nagylelkű adományokat ajánlottak fel a járvány leküzdésére. A közlemény több százmillió dolláros felajánlásokról tett említést.
Közben Alex Azar, az egészségügyért és emberi erőforrásokért felelős minisztérium vezetője közölte: Washington még mindig nem kapott zöld fényt Pekingből ahhoz, hogy egészségügyi szakembereit útnak indíthassa a koronavírusos megbetegedések epicentrumaként emlegetett Vuhan városába.
Azar leszögezte: az Egyesült Államokban változatlanul nincs ok a pánikra, és a minisztériumnak, valamint a járványügyi szerveknek egyelőre nincs szükségük a kongresszus által megszavazandó újabb anyagi forrásokra.
Az USA-ban eddig 12 fertőzöttet azonosítottak
Az Egyesült Államokban 12 páciensnél azonosították a koronavírust, de a Vuhanból különgépekkel hazahozott és karanténban elhelyezett amerikai állampolgárok vizsgálata még mindig tart.
Kínában jelenleg több mint 31 ezer ember fertőződött az új típusú koronavírussal, és a halálos áldozatok száma már 636-ra emelkedett.
Megbetegedéseket regisztráltak Hongkongban, Makaón, Tibetben, Tajvanon, Japánban, Dél-Koreában, Kambodzsában, Malajziában, a Fülöp-szigeteken, Szingapúrban, Thaiföldön, Vietnamban, Indiában, Nepálban, Srí Lankán, Kanadában és hét európai országban – Belgiumban, Finnországban, Franciaországban, Németországban, Itáliában, Spanyolországban és Svédországban – is.
(MTI)