Orosz kémhajót szúrt ki a brit királyi haditengerészet, nem maradt el a válasz
A Jantar nevű orosz hajó hírszerzési adatok gyűjtésével és kritikus fontosságú tengeralatti infrastruktúrahálózatának feltérképezésével foglalkozik.
Megint együtt dolgozna vele.
James Brokenshire brit építésügyi miniszter bocsánatot kért Roger Scruton konzervatív filozófustól, amiért elbocsátották a minisztérium esztétikai bizottságából, miután a baloldali New Statesman egy, a gondolatait kiforgató interjút jelentetett meg vele – írja az Inside Housing.
Július a lap is bocsánatot kért Scrutontól, elismerve: az interjú „Scruton professzor nézeteit nem tükrözte megfelelően”.
Mint írták, ugyan Scruton valóban azt mondta, hogy Kínában robotokat csinálnak az emberekből, s hogy „minden kínai a másik másolata, s ez igen ijesztő”, de azt elfelejtették hozzátenni, hogy Scruton nem a kínai népre, hanem a kínai népet elnyomó kommunista rezsimre gondolt, mint ennek okára.
A cikkben Magyarország is szóba került, minthogy Scruton megjegyezte: „bárki, aki nem veszi észre, hogy van Magyarországon Soros-birodalom, nincs tisztában a tényekkel”; ugyanakkor interjúalanyuk azon félmondatát már kifelejtették a megjelentetett szövegből, hogy „ez nem szükségszerűen a zsidók birodalma; ez a feltételezés nonszensz”. Hozzáteszik, hogy a brit gondolkodó elismerte, hogy van Magyarországon antiszemitizmus.
Az építésügyi miniszter Scrutonnak írt levelében bocsánatot kért a filozófus kirúgásának körülményeiért, különösképpen azért, mert olyan gondolatok miatt bocsátották el, amelyeket rosszul idéztek. Brokenshire azt is hangsúlyozta: szívesen együttműködnének a jövőben Scrutonnal az esztétikai bizottság munkájában.