Kiterjesztett valósággal a légi közlekedésben – magyar találmány sikere

2019. április 08. 15:09

Ha a találmány beválik, alapvetően forradalmasíthatja a repülőgépek karbantartását.

2019. április 08. 15:09

Egy magyar fejlesztésű, kiterjesztett valóságon alapuló repülőgép-karbantartó technológiát is beválogattak az MRO Americas konferencia szervezői a tíz legígéretesebb innováció közé. Az AerinX hétfői, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a repülőgépipar és légi közlekedés világszinten legjelentősebb szaklapja, az Aviation Week által szervezett MRO Americas konferencián 800 cég, összesen 15 ezer képviselője vesz részt Atlantában. Ezen az rendezvényen mutatkozhat be az AerinX magyar gépkarbantartó megoldás.

A cég kiterjesztett valóság alapú rendszert fejleszt, amellyel a repülőgépek és más légi közlekedési eszközök külső felületi átvizsgálása, és az ehhez kapcsolódó karbantartási munka lényegesen egyszerűbbé, gyorsabbá és precízebbé válhat. Ez az iparág egyik jelentős problémáját oldhatja meg, hiszen jelenleg a légijárművek külső felületének átvizsgálása manuálisan, kézi eszközökkel zajlik és több ezer oldalnyi dokumentációval jár.

Az AerinX tavaly év végén összesen 250 millió forint tőkebefektetésről kötött megállapodást az X-Ventures Gamma Kockázati Tőkealappal, majd stratégiai együttműködési megállapodást írt alá Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb repülőgép karbantartó vállalatával, az Aeroplex of Central Europe-pal. Emellett a világ legnagyobb repülőgépipari gyártóival, karbantartó- és lízing vállalataival, illetve légitársaságaival is előrehaladott tárgyalásokat folytat együttműködésről.

(MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
KannibálTatárÚr
2019. április 08. 15:48
Nem azért mondom, de a jó megoldásokra mindig az a terület fizet rá, amelyik jó megoldást talál. Kevesebb munkával többet tudnak kivitelezni, de a megspórolt munkaidőt az ú. n. szellemi munkások sajátítják ki, azoknak nő a bérük, miközben egyre többen végzik ugyanazt a munkát.
foton44
2019. április 08. 15:46
Írhattak volna néhány szót arról,hogy mi a lényege, mi a "pláne" a találmányban??
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!