Orbán bebizonyította alkalmatlanságát a vezetésre
Egy fröccsöntő kisiparos is tudja, hogy csak azt érdemes gyártani, amit el is tud adni.
Egy 200 éves közös történelem ér véget a Rothschildok és Ausztria között, miután a család megszabadul utolsó osztrák területen fekvő földjeitől – számol be a hírről a portfolio.hu a Bloombergre hivatkozva.
A Bloomberg – mint írják –arról kapott információt, hogy a családegy 7000 hektáros erdőt birtokolt nyugati szomszédunknál (ez több mint 73-szor nagyobb, mint a Margit-sziget területe). Forrásaik szerint a család a földeket a bécsi székhelyű, csomagolóiparban tevékenykedő Prinzhorn Holdingnak adják el, amely egy évvel ezelőtt vette meg a birtokkal szomszédos erdőt, ami egyébként szintén a Rothschildoké volt.
Az erdő része annak az ingatlannak, amit Albert von Rothschild báró vett még 1875-ben. Később aztán a területet megszállták a nácik Ausztria 1938-as elfoglalásával, a területet a második világháború után részben visszaadtak a családnak.
Salomon Rothschild volt az első a családban, aki üzleteivel betört Ausztriába, első üzleteit Bécsben indította el 1815-ben. A család hamar a Habsburg Birodalom legnagyobb hitelezőjévé vált és nem sokkal később az ország legnagyobb földbirtokosai lettek a Rothschildok. Salomon unokáját, Albert adta Európa leggazdagabb emberét az I. világháború előtti években.
A család vagyona az 1930-as válság idején apadt le jelentősen, ekkor ment csődbe a Creditanstalt nevű bankjuk, amelyet az állam vett át, és tovább nehezített a család anyagi helyzetén Ausztria nácik általi megszállása is, amikor jelentős vagyonokat koboztak el tőlük.