Kövér László: az Európai Unió a háború, a diktatúra és az elszegényedés valóságává kezd válni

Hétfő délelőtt rendezték meg az EU parlamenti elnökeinek konferenciáját az Országházban.

Már nem csak közleményben, hanem élőszóban is leszögezte az amerikai külügyminisztérium szóvivője, hogy kiállnak a CEU mellett és nem tetszik nekik a lex CEU. Mark C. Toner szóvivő keddi sajtótájékoztatóján sürgette a törvény végrehajtásának felfüggesztését és annak felülvizsgálatát is.
A 444 szúrta ki, hogy keddi sajtótájékoztatóján a CEU-ról is kérdezték Mark C. Tonert, az amerikai külügyminisztérium szóvivőjét. Az erre adott válaszában Toner egyrészt utalt a korábbi közleményére, majd újfent leszögezte: nagyon aggasztónak tartják az elfogadott törvénymódosítást, amely szerintük veszélyezteti a CEU további működését. Szerinte a szabad kutatás és gondolkodásról szól ez a kérdés. Hozzátette azt is, hogy ez az ügy túlmutat a CEU-n, mert más Magyarországon működő amerikai egyetemeket is veszélyeztethet.
A szóvivő beszámolt arról is: tud a több tízezres vasárnapi tüntetésről, valamit arról is, hogy tudósok, kutatók és mások sokasága állt ki az egyetem mellett szerte a világon. Elmondta azt is, hogy Tom Shannon külügyi államtitkár a múlt héten találkozott a CEU rektorával, Michael Ignatieff-fel az ügyben. Majd a CEU-val kapcsolatos szavait azzal zárta: „sürgetjük a magyar kormányt, hogy függessze fel a törvény végrehajtását. Szeretnénk látni a felülvizsgálatát és megvitatását, hogy a felmerült aggodalmakat magával az egyetemmel és a többi érintett intézménnyel rendezzék”.