EuroBarometer: Az EU-s lakosság többsége ellenzi a bevándorlást

2015. február 19. 13:31

A harmadik országokból érkező bevándorlókat az EU-s lakosság 57 százaléka nem látja szívesen. Ez az arány az unión belüli migráció esetében 41 százalék. Mindkét körben a lettek a legelutasítóbbak és a svédek a legelfogadóbbak. Magyarországon az uniós átlagnál jóval magasabb, 67 százalékos a külső bevándorlás elutasítottsága – derül ki az EuroBarometer legfrissebb felméréséből.

2015. február 19. 13:31

Az EU 28 tagállamában a lakosságnak átlagosan 57 százaléka ellenzi a bevándorlást az unión kívüli országokból, míg a más uniós tagországokból érkezőket csak a lakosság 41 százaléka nem látja szívesen – idézi a német Dpa hírügynökség az EuroBarometer felmérését. „A lakosság széles rétegeit foglalkoztató kényes témává vált az Európai Unióban a bevándorlás kérdése” – mondta a Dpa hírügynökségnek Richard Kühnel az Európai Bizottság németországi képviseletének a vezetője. A harmadik országokból érkező bevándorlók integrációja mindannyiunk közös ügye - szögezte le.

Az EuroBarometer felmérése szerint a leghevesebb ellenérzése a nem uniós tagországokból érkező bevándorlókkal szemben a letteknek van: körükben 79 százalékos az elutasítási arány. Erős ellenérzések vannak Görögországban is, ahol a lakosság 75 százaléka ellenzi a bevándorlást. Görögország után 74 százalékos elutasítási aránnyal áll Olaszország, Ciprus, a Cseh Köztársaság és Szlovákia. Máltán a lakosság 73 százaléka, Észtországban 71 százaléka, Belgiumban és Magyarországon pedig 67 százaléka nem látná szívesen a nem uniós országokból érkező bevándorlókat. A legengedékenyebbek a svédek, körükben 25 százalékos az elutasítási arány. Elfogadók a románok, a horvátok és a spanyolok is, 38, 41, illetve 43 százalékos elutasítási aránnyal. 

A más uniós tagországokból érkező bevándorlókat az EU-ban a lakosságnak átlagosan 41 százaléka nem látja szívesen. Hat tagországban azonban ebben a tekintetben is elutasító a lakosság többsége és ebben is a lettek vezetik a listát 63 százalékkal. Csehországban és Cipruson 58 százalék, Olaszországban 56 százalék, Nagy-Britanniában és Szlovákiában 52 százalék az elutasítási arány. Az uniós tagországokból érkező bevándorlókat is a svédek látják a legszívesebben, körükben mindössze 16 százalékos az elutasítási arány.

A felmérés szerint a közös uniós bevándorlási politika alkalmazásának a gondolatát a legnagyobb arányban az osztrákok vetik el, 36 százalékos arányban, szemben a 20 százalékos uniós átlaggal. Magyarországon 28 százalék ellenzi a közös EU-s bevándorlási politika bevezetését, ennél nagyobb ellenérzések csak az osztrák, a brit, a cseh és a dán társadalomban vannak. Egy ilyen politika bevezetését leginkább a litvánok, a máltaiak, a luxemburgiak, a spanyolok és a hollandok támogatnák: ezekben az országokban 80 százalék, vagy a feletti a közös bevándorláspolitika gondolatának támogatottsága.

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
krisztoforo48
2015. február 20. 15:44
Jó lenne tudomásul venni junker és azt a politikát folytatni amit a lakosság akar4 Különben megdöglesz.
adam
2015. február 19. 14:31
A többiek meg bevándorlók.
3M..
2015. február 19. 14:26
Nekünk hogy tagok lehessünk, komoly követelményeknek kellett megfelelnünk. Ezek az ingyenélők nem tettek semmit, csak idejönnének beleülni a készbe. Nincs joguk itt lenni, zárkózzon föl az országuk, és nyújtság be a tagfelvételi kérelmüket. Szebb Jövőt!
MOPO3OB
2015. február 19. 14:25
Pedig a legutóbb Lófej-Szél Bernadett úgy megszakértette, pont EU statisztikákra hivatkozva, hogy a 'Magyar nép bizony egyáltalán nem bevándorlásellenes. Csakakormány gerjeszti mesterségesen a bevándorlásellenességet."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!