Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
Így kell gondolkodnunk az új európai politikáról. Nagy Ervin írása.
p
4
1
12
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 11 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Cassi
2014. március 01. 22:46
Annyi már biztos, hogy ami most ott folyik, az a legfontosabb és legérdekesebb politikai esemény Kelet-Európában a rendszerváltás óta.
Nehéz megkerülni az összehasonlítást 1956-tal. Akkor az oroszok megszálltak minket, de a Nyugat némi hőbörgésen kívül nem tett semmit. Miért? Mert hallgatólagosan elismerték, hogy Mo. az akkori orosz érdekszféra része volt.
2014-ben az oroszok bevonulnak a Krímbe. A Nyugat most sem fog tenni semmit némi ejnye-bejnyén kívül. Miért? Mert hallgatólagosan elismerik, hogy Kelet-Ukrajna az orosz érdekszféra része.
Putyin nem fogja hagyni a Krímet, ezért a Nyugat nem tehet mást: egy háttéralkuban "Jalta 2" módon felosztják Ukrajnát egy orosz és egy nyugati befolyási övezetre.
"A békeszerződések nem koporsók, amelyekből a legyőzötteknek sohasem szabad kilépniük."
Ismerős?
Az oroszok számára a Szovjetunió összeomlása felér egy Trianonnal. Akár szeretjük őket, akár nem, ezt meg kell értenünk.
Elsősorban pedig tanulhatnánk példájukból. Egy gyenge ország autonómiát követel(vagy inkább kér) nemzeti kissebbségeinek, egy erős ország viszont a megfelelő történelmi pillanatban revízió hajt végre. Ez történik most.