Vérengzés történt Franciaországban: a hatóságok egyelőre nem reagáltak a megkeresésekre
A La Voix du Nord című regionális lap szerint a gyanúsított egy 20-as évei elején járó férfi.
Marine Le Pen mentelmi jogának felfüggesztését kérte az Európai Parlamenttől a francia igazságügyi minisztérium. A francia szélsőjobboldali Nemzeti Front elnöke ellen egy rasszizmusellenes civil szervezet tett feljelentést egy 2010-es kijelentése miatt, amelyben a muzulmánok utcai imádkozását Franciaországnak a második világháború alatti német megszállásához hasonlította.
Az igazságügyi minisztérium november 26-án adta át Martin Schulznak, az Európai Parlament elnökének a kérelmet Marine Le Pen parlamenti mandátumának felfüggesztésére – közölte kedden Pierre Rancé, az igazságügyi tárca szóvivője. Az Európai Parlament kedden megerősítette, hogy megkapta a francia hatóságok kérelmét, amelyet zárt ajtók mögött vizsgál meg. A testület strasbourgi sajtóirodája azt közölte, hogy kijelölnek majd egy jelentéstevőt, aki meghallgathatja Marine Le Pent, ha a képviselő ezt elfogadja. Az EP igazságügyi bizottsága nem fog véleményt nyilvánítani a tartalmi kérdésről, csak a felfüggesztésére vonatkozó kérelem indoklását vizsgálja majd meg Marine Le Pen mentelmi jogának felfüggesztését kérte az Európai Parlamenttől a francia igazságügyi minisztérium.
A francia szélsőjobboldali Nemzeti Front elnöke ellen egy rasszizmusellenes civil szervezet tett feljelentést egy 2010-es kijelentése miatt, amelyben a muzulmánok utcai imádkozását Franciaországnak a második világháború alatti német megszállásához hasonlította. jelezte a sajtóiroda. A bizottság döntése három-négy hónap múlva várható. A bizottsági szavazat eredményét ezt követően a plenáris ülés elé bocsátják szavazásra, várhatóan 2013 tavaszán. Marine Le Pen szerint egy „hagyományos eljárásról” van szó, miután a lyoni ügyészség eljárást indított ellene. „Ez teljesen klasszikus eset” – mondta a képviselő. Hasonló eljárás sújtotta 1998-ban Jean-Marie Le Pent, a Nemzeti Front akkori elnökét, akinek azért kellett bíróság elé állnia, mert a második világháború egyik „részletkérdésének” minősítette a gázkamrákat.
A Nemzeti Front elnöki posztjáért folytatott kampányban a párt tagjai előtt 2010 december 10-én Lyonban Marine Le Pen a muzulmánok utcai imádkozása kapcsán kijelentette: „Nagyon sajnálom, de azoknak, akik annyira szeretnek a második világháborúról beszélni, azt üzenem: ha már megszállásról van szó, beszélhetnénk erről is, mert ez területi megszállás”. Hozzátette: „Ez részben területi megszállás, egyes negyedeké, amelyekben a vallási törvény uralkodik, ez megszállás. Tény, hogy nem tankokkal és katonákkal, de azért mégiscsak egy olyan megszállás, amelytől szenved a lakosság”. A lyoni ügyészség a Mozgalom a rasszizmus ellen és a népek barátságáért (MRAP) nevű civil szervezet feljelentése nyomán rasszista gyűlöletkeltés gyanújával 2011 januárjában előzetes eljárást indított Le Pen ellen. A szélsőjobboldali politikus kijelentését két évvel ezelőtt valamennyi politikai párt élesen bírálta.