A korábban nyilvánosságra hozott tervek szerint Romney hétfőn a második otthonának tartott New Hampshireben fejezte volna be a 17 hónapja tartó kampánymenetelését (a politikusnak háza van az államban), hogy aztán kedden a lakhelyén, a Massachusetts állambeli Belmontban adja le szavazatát. Hétfőn azonban kiderült, hogy keddre, a voksolását követően, Ohióban Clevelandet, Pennsylvaniában pedig Pittsburgot is beiktatta a kampányprogramjába. A közvélemény-kutatások szerint Barack Obama elnök mindkét „billegő” államban csekély előnnyel vezet, a közvélemény-kutatások átlagával számoló RealClearPolitics szerint 3, illetve 3,9 százalékponttal.
Ohio 18, Pennsylvania pedig 20 tagot delegál majd az egyes államok választási eredményei alapján felálló, 538 fős elektori testületbe, ahol az elnökség elnyeréséhez 270 szavazatra van szükség. Ohio elnyerése mindkét kampánystáb kalkulációjában központi szerepet kapott, ezért az állam a kampány során nagyobb figyelmet kapott, mint az egész, egyébként stabilan demokrata nyugati partvidék. Az azonban, hogy a republikánusok az elmúlt napokban Pennsylvania forszírozásába kezdtek, a szakértők szerint a kampány legnagyobb meglepetése. Az Obama-kampánystáb szerint még nagyobb meglepetés lenne, ha sikerrel is járnának. A demokraták részéről hétfőn Bill Clinton volt elnök kampányolt Philadelphiában.
A Daily Mail brit lap a Romney-kampánytól kapott exkluzív információkra hivatkozva azt írta, hogy a republikánusok belső használatú, Neil Newhouse által készített közvélemény-kutatása szerint Ohióban a kihívó 1, New Hampshire-ben 3, Iowában 2 százalékponttal vezet, Wisconsinban és Pennsylvaniában pedig holtverseny alakult ki. Ez ellentmond ugyan a független felmérések eredményeinek, de ha Newhouse-nak van igaza, akkor a választás nagy esélyese minden bizonnyal Romney.
A hivatalban lévő elnök kampánystábja hétfő délután nem tervezett válaszlépéseket a republikánusok hosszabbításával kapcsolatban. Obama, aki a korai szavazás lehetőségével élve október 25-én leadta a voksát, a tervek szerint hétfő este Iowában fejezi be a kampányolást. Hétfőn a legtöbb közvélemény-kutatás holtversenyt, vagy a hibahatáron belüli szoros állást jelzett a két elnökjelölt között.
A Reuters-Ipsos felmérés szerint Obama 48:46 százalék arányban vezetett, a Gallup és a Rasmussen viszont egyaránt 49:48 százalékra taksálta a verseny állását. A RealClearPolitics szerint a hivatalban lévő elnök előnye 0,4 százalékpont volt. Obama és Romney hétfőn négy-négy államban kampányolt.