Berlin szerint Japánnak és az USA-nak is takarékoskodnia kellene

2012. november 02. 16:31

A német pénzügyminiszter szerint nem csak az EU-ban, hanem a G20 csoport nem európai tagjainál, mindenekelőtt Japánban és az USA-ban is csökkenteni kellene a deficitet és az államadósságot.

2012. november 02. 16:31

Nemcsak az Európai Unióban (EU) kell csökkenteni az államháztartási hiányt és az államadósságot, hanem a világ legfejlettebb és vezető feltörekvő országait összefogó G20 csoport nem európai tagjainál is, mindenekelőtt Japánban és az Egyesült Államokban – véli a német pénzügyminiszter. Wolfgang Schäuble a G20 csoport pénzügyminisztereinek és jegybanki elnökeinek hét végi mexikói értekezletéhez időzített pénteki nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy „adóssághegyekre nem lehet fenntartható gazdasági növekedést építeni”, ezt pedig a tokiói és a washingtoni vezetésnek is figyelembe kell vennie.

A G20-csoport állam- és kormányfői 2010-ben abban állapodtak meg, hogy megpróbálják megfelezni államháztartási hiányukat 2013 végéig. Az európaiak jól haladnak a vállalás teljesítésében, mások viszont kilógnak a sorból. Schäuble erre kívánja felhívni a figyelmet a mexikói találkozón, és igyekszik elkerülni, hogy ismét az euróövezeti adósságválság legyen a fő téma. A húszak két éve abban is megállapodtak, hogy 2016-ig stabilizálják a GDP arányos államadósságot. A német pénzügyminiszter erre is felhívja majd a partnerek figyelmét. „A G20 csoport fejlett ipari országainak kivétel nélkül a piaci bizalom helyreállítására kell törekedniük határozott szerkezeti reformokkal és fenntartható pénzügyi politikával” – mondta a miniszter.

Wolfgang Schäuble szerint a találkozón várhatóan a pénzügyi szektor működési szabályainak megújítása terén sikerül majd eredményeket elérni. Egyebek mellett közös  irányelveket fogadhatnak el az úgynevezett rendszerszintű jelentőséggel bíró bankokra vonatkozóan, és előreléphetnek az úgynevezett árnyékbank-rendszer, vagyis a bankrendszeren kívüli hitelközvetítők – például pénzpiaci alapok, származékos pénzügyi termékekkel üzletelő fedezeti alapok – működésének szabályozásában.

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2012. november 02. 19:55
Mérkell mán mesmeg miket képzel?
KannibálTatárÚr
2012. november 02. 17:48
Míg a dollár világpénz lesz, az USA megél a pénznyomtatásból az eladósodás mellett is. Új világpénzt kell bevezetni és az USA összeomlik.
gutman
2012. november 02. 17:47
ezek a germánok sosem tanulnak...addig fogják csapkodni az asztalt,hogy valaki megunja,és legyalulja végleg az egész kócerájt... ezek mindíg mindenkin uralkodni akarnak,azt hiszik,hogy ők szarták a spanyolviaszt. Miért pumpálták hitelekkel a görögöket-spanyolokat-olaszokat..?! Azért,hogy tudják hova eladni a műszaki cikkeiket+az autóikat... Jahh...hogy a latinok meg elkártyázták a zsét??? Ki gondolta volna??!! Igyanak rá hideg vízet,és aki kártyázik,az vágjon jó képet,ha megkopasztják! "Aki fogad és veszít, az vágjon jó képet hozzá" (Johnny Firpo)
kulalak
2012. november 02. 17:07
No shit. "Továbbra is a néma mondja el a süketnek, hogyan látta a vak, a bénát szaladni." SGy
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!