A CNN és az ORC közvélemény-kutató intézet kedden nyilvánosságra hozott felmérése szerint 10 republikánus párti szavazóból 6 jó néven venné, ha Gingrich és Ron Paul beszüntetné a kampányolást. Hasonló az aránya azoknak, akik azt szeretnék, ha Rick Santorum volt pennsylvaniai szenátor folytatná a küzdelmet Barack Obama elnök kihívásának jogáért. A CNN nem hivatalos összesítése szerint Mitt Romney volt massachusettsi kormányzó az eddigi előválasztási fordulók alapján 569 küldött szavazatára számíthat a republikánusok augusztusi országos konvencióján, amikor a párt eldönti, ki legyen a párt hivatalos elnökjelöltje. A tisztség elnyeréséhez 1144 voksra lesz szükség. Santorum eddig 262, Gingrich 136, Ron Paul pedig 71 delegátust tudott maga mögé állítani.
Romney mindhárom ellenfele úgy nyilatkozott azonban, hogy egészen a konvencióig folytatni akarja a küzdelmet. A CNN-ORC-felmérés szerint a republikánusok 36 százaléka szeretné, ha Romney lenne a párt elnökjelöltje, és 26 százaléknyian állnak Santorum mellett. Februárban az ugyanezen megbízók által elvégeztetett közvélemény-kutatás szerint a két elnökjelölt-aspiráns még 34 százalékon holtversenyben volt. A közvélemény-kutatás megállapította, hogy ha a Romney-t jobbról támadó Gingrich visszalépne, akkor híveinek csak a 30 százaléka állna az ultrakonzervatív Santorum mögé, 45 százalék a volt házelnök által „massachusettsi liberálisként” emlegetett politikushoz pártolna át. A republikánus előválasztási küzdelem két következő fordulóját április 3-án és 24-én tartják. Az első körben Wisconsin, Maryland és a szövetségi területen fekvő amerikai főváros, a másodikban New York, Pennsylvania, Delaware, Connecticut és Rhode Island republikánus szimpatizánsai szavaznak. A legfrissebb előzetes felmérések szerint áprilisban Santorumnak egyedül szűkebb pátriájában, Pennsylvaniában van esélye nyerni, az összes többi helyen Romney a favorit.
Eközben Rick Santorum republikánus elnökjelölt-aspiráns, aki az elmúlt napokban éles kirohanásokat intézett Mitt Romney ellen, a CBN televízióban kijelentette: fontolóra venné, hogy vetélytársának alelnöke legyen. „Egyáltalán fontolóra venne ilyesmit?” – kérdezte a riporter a politikust. „Természetesen” – válaszolta a volt pennsylvaniai szenátor, és azzal érvelt, hogy a mostani választás „országunk történetének legfontosabb megméretése lesz”. „Mindent megtennék, ami szükséges ahhoz, hogy segítsek az országon” - tette hozzá.