Így mentette meg a Török Áramlat Közép-Európa országait az energiaválságtól
Összeszedtük, mit érdemes tudni a Török Áramlat stratégiai jelentőségéről.
Videófelvételek is készültek a madarak furcsa viselkedéséről a természeti katasztrófa előtt. Az állatok belső iránytűjének jelzése azonban már későn jött.
Zavart viselkedést figyeltek meg a madaraknál közvetlenül a Törökországban és Szíriában történt hatalmas földrengés előtt. A hátborzongató jelenségről videófelvétel is készült, amit készítője a Twitteren hozott nyilvánosságra. A felvételen az látható, hogy a fa tetején csoportosulnak és össze-vissza visító hangot hallatva repkednek a nyugtalan szárnyasok.
Nem ritka az állatok hasonló viselkedése természeti katasztrófa előtt, legutóbb február 13-án figyeltek meg hasonlót Romániában egy baromfiudvaron, Bălești közelében. A Richter-skála szerinti 5,2-es erősségű földrengést követően került nyilvánosságra egy videófelvétel, amelyen azt látni, ahogy a tyúkok halálra rémülve kezdenek el szaladni, miután megremegett a föld.
A közelmúltban több földrengés is történt Magyarország szomszédságában: Romániában 5,2-es, Horvátországban 4,2-es erősségű. Kíváncsiak voltunk, hogy mennyire lehet hazánk érintett ilyen természeti jelenségben, ennek kapcsán megkerestük Tóth László szeizmológust. Kérdésünkre elmondta,
Rámutatott, hogy itthon havonta körülbelül száz, százhúsz földrengést érzékelnek a szakértők; ezek, persze rendkívül kis erősségű mozgások, 99 százalékban nem is érezhetők, csak az érzékeny mérőhálózat detektálja őket. Rendkívüli kicsi, mondhatni: nincs is valószínűsége a szeizmológus szerint, hogy olyan rengések alakuljanak ki Magyarországon, mint amilyenek minap Törökországban és Szíriában történtek, és amelyek halálos áldozatainak száma együttesen átlépte a 30 ezret, mivel idehaza teljesen más a tektonikai környezet. Ebben a szakértők, a geofizikusok, geológusok, szeizmológusok között egyébként egyetértés van.
Nyitókép: Képernyőkép, video