Ma kilencven éve született Sir Thomas Sean Connery.
2020. augusztus 25. 09:39
p
0
0
33
Mentés
1930. augusztus 25-én született a skóciai Edinburgh-ben Sean Connery. Apja teherautósofőr, édesanyja takarítónő volt, már gyerekkorától dolgoznia kellett a megélhetésért, volt segédmunkás és életmentő is.
Az ötvenes évek elejétől kapott színpadi és filmes szerepeket, majd 1962-ben, élete nagy fordulópontjaként megkapta James Bond szerepét a Dr. No c. filmben.
Connery 1971-ig alakította Bondot, majd újabb krimikben és kalandfilmekben kapott szerepeket. Az 1987-es Aki legyőzte Al Caponét című filmben nyújtott alakításáért megkapta a legjobb férfi mellékszereplőnek járó Oscar-díjat.
Eljátszotta Indiana Jones édesapját, főszerepet kapott A rózsa nevében, majd a kilencvenes évek elején a Vadászat a Vörös Októberre, a Robin Hood, a tolvajok fejedelme és A szikla című filmekben is emlékezetes szerepeket alakított.
A 2000-ben II. Erzsébet által lovaggá ütött Sean Connery 2003-ban jelentette be, hogy visszavonul a filmvilágtól, és onnantól a családjának fog élni.
Ha a düh-kór már nem elég, akkor a klasszikus, jól bevált veszettség is megteszi, vagy legalábbis egy variánsa. Ettől pedig a francia veszettek szinte szó szerint tépik szét egymást.
A wellnessturizmus a turisztikai ágazat egyik leggyorsabban növekvő szegmense világszerte, Magyarországon is egyre többen választják az ilyen szolgáltatásokat nyújtó szállodákat. A jövőben azonban a wellnessezés sokkal többet jelent majd a kétnapos, svédasztalos ellátású utazásnál.
Dunaszerdahelyi beszélgetés Tősér Ádámmal, a kerek születésnap alkalmából a sportklubról készült egész estés dokumentumfilm rendezőjével és Nagy Krisztiánnal, a DAC kommunikációs vezetőjével.
A nem túl bizalomgerjesztő előzetes ellenére a Demjén Ferenc dalaira komponált Hogyan tudnék élni nélküled? közelről sem olyan rossz, ami főleg a szerethető, szimpatikus szereplőknek és a jó ízléssel adagolt zenei betéteknek köszönhető.
Magyarországon is bemutatták a DAC filmet, a dunaszerdahelyi futballklubról szóló mozit, amely a felvidéki magyarság közösségteremtő erejének szimbólumává vált.