Orbán Balázs: Magyarország bebizonyította, hogy be lehet tölteni a régi erős tagországok után maradt űrt
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a közepes az új nagy az európai politika színterén.
Negyedik osztályos diákoknak hirdet tehetségversenyt a Mathias Corvinus Collegium Fiatal Tehetség Programja.
A Tombor András által alapított tehetséggondozó intézmény, a Mathias Corvinus Collegium az egyetemisták és középiskolások mellett 2015 óta felső tagozatosokkal is foglalkozik. A Fiatal Tehetség Program komplex tehetségfejlesztése az iskolai oktatásban hangsúlyosan meg nem jelenő, azonban a mindennapi életünkhöz sok szállal kötődő területekre fókuszál: ilyen a robotika, a média- és pénzügyi tudatosság, az egészségügyi ismeretek vagy épp az érzelmi intelligencia fejlesztése.
A FIT Programban jelenleg 675 diák tanul, akik hat magyarországi és egy kárpátaljai központban vesznek részt hétről hétre gyakorlatorientált foglalkozásokon. A tehetségprogram most a negyedikes diákoknak hirdet rendhagyó csapatversenyt FIT Kaland névvel.
A FIT Kaland háromfős csapatokat vár, hogy napjaink fontos témaköreiben, mint a környezetvédelem, a jövő közlekedése, a programozás, a víztisztítás vagy épp a filmkészítés mérjék össze tudásukat és kreativitásukat. A formabontó versenyen a diákok saját alkotásokat készítenek, és a legjobb csapatok az első, online fordulót követően regionális, majd országos szinten is megmérettethetik magukat.
Az országos döntőt ráadásul a Brain Bar jövőfesztivál keretében rendezik meg idén júniusban. A verseny zsűrijét a Programban oktató, élménypedagógiában jártas szakemberek alkotják, elnöke pedig dr. Kádár Annamária mesepszichológus. Regisztrálni a verseny honlapján lehet.