Az álgyermekvédő
Nem az együttérzés, a jobbító szándék vezeti, ő csak balhét akar, és el akarja hitetni mindazokkal, akik még hatása alatt kornyadoznak, hogy ezért is Orbán meg a kormány a hibás.
Fogyatékossággal élőkről és segítő kutyáikról szóló könyv jelent meg a 3-12 éves korosztály számára - adta hírül a család.hu.
Bors vakvezető-, Cooper és Joya mozgássérült segítő-, Risza autistasegítő-, Amper terápiás- és Kuku hangjelző kutya; ők és gazdáik a főszereplői annak a mesekönyvnek, amelynek célja a gyermekek fogyatékosság és másság iránti érzékenységének korai fejlesztése - írja a család.hu.
A gyógypedagógus-szociológus szerző, Loványi Eszter születése óta hallássérült, mindennapi életét Kuku nevű kutyája segíti. Az ő szemszögéből ismerkedhetünk meg olyan hétköznapi hősökkel, akik valamilyen fogyatékossággal élnek, jobbjukon egy négylábúval, amely tökéletes hidat képez gazdája és a társadalom között.
A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című mesekönyv legfontosabb célkitűzése a vakvezető-, hallás-, mozgássérült-segítő, autistasegítő- és terápiás kutyák világának és fogyatékossággal élő gazdáik mindennapjainak bemutatása. A színes illusztrációkkal teli mesekönyv elsősorban 3-12 éves kisgyermekek részére készült.
„Tapasztalataink szerint ez a korosztály még nagyon nyitott, természetesnek kezeli a sokféleséget, a másságot, ezért fontos, hogy minél korábban legyen lehetőségük tapasztalatokat szerezni erről a területről. Ezáltal fejlődik empátiájuk, számukra nem lesz tabu ez a téma, ellentétben azzal, ahogyan a társadalom ezt gyakran kezeli” – mondta el a család.hu-nak a könyv szerzője.
A könyv karaktereit igaz történetek ihlették: a kutya-gazda párosokkal a hétköznapi rohanáson túl társadalmi szemléletformáló programokon vagy érzékenyítő tréningeken is találkozhatunk. „Reményeink szerint a mesekönyvön és a hozzá kapcsolódó programokon keresztül nem csak a gyermekekhez tudunk eljutni, hanem a szülőkkel és óvodapedagógusokkal is hatékonyabban tudjuk megismertetni, miként valósítható meg az érzékenyítés egy olyan témában, amiről sokszor nehéz őszintén beszélgetni” – számolt be a másodlagos célokról Loványi Eszter, aki saját maga is önkéntesként dolgozik a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnél.
„Az Egyesület szemléletformáló programjai és a mesekönyv egymás hatását erősítik. A mesekönyv feldolgozásával a gyermekek előzetesen is fel tudnak készülni a foglalkozásokra és a személyes találkozás után még maradandóbbak lehetnek az élmények az előzetes lapozgatásának köszönhetően. Jártunk olyan intézményekben is, ahol már úgy fogadtak minket a gyerekek, hogy olvasták a történeteinket és a szereplőket is felismerték. Nagy örömünkre egyre több helyen – táborokban, gyereknapon, gyermekkórházban, rendezvényeken – használják a mesekönyvet, így a segítőkutyák és az elfogadás eszméje is terjedhet, ami fontos az Egyesületnek is” – árulta el Mányik Richárd, a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület elnöke.