Elszabadult egy ukrán férfi: autóval próbált meg betörni az orosz nagykövetségre
Azonnal intézkedniük kellett a rendőröknek Svédországban.
Tanúként hallgatta meg a bíróság Gyurcsány Ferencet a 2006-os rendőri visszaélések kapcsán az akkor hivatalban lévő rendőri vezetők ellen indult büntetőeljárásban. Gyurcsány azt mondta, a vádlottak ártatlanok. Azt elismerte, hogy azt „a kérést, ha tetszik utasítást” adta az akkori országos rendőr-főkapitány helyettesnek, hogy a rendőrség minden törvényes eszközzel védje a közrendet és a Szabadság téri tévészékházat.
A vádlottak a terhükre rótt cselekményeket nem követték el – mondta Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök tanúként a 2006. őszi események kapcsán megvádolt egykori rendőri vezetők büntetőperében a Fővárosi Törvényszéken kedden.
Bene László egykori országos főkapitányt, Gergényi Péter volt budapesti főkapitányt és más egykori magas rangú rendőr parancsnokokat elsősorban intézkedések, illetve felelősségre vonások elmulasztásával vádolja az ügyészség.
Gyurcsány Ferenc azzal összefüggésben, hogy adott-e 2006. szeptember 19-ére virradó éjjel miniszterelnökként utasítást Szabadfi Árpád akkori országos rendőrfőkapitány-helyettesnek, úgy válaszolt: azt „a kérést, ha tetszik utasítást” adta a tábornoknak, hogy a rendőrség minden törvényes eszközzel védje a közrendet, közbiztonságot, középületeket, így a megtámadott, Szabadság téri tévészékházat is. Gyurcsány Ferenc szerint válsághelyzetben ez a kötelessége egy kormányfőnek.
A felelősségre vonások elmaradása kapcsán a volt miniszterelnök azt emelte ki, hogy független testület, a Gönczöl-bizottság vizsgálta az eseményeket, és szakmai hibákat állapított meg, amelyek azonban nem feltétlenül büntetőjogi természetűek.
A tanúmeghallgatás szünetében Gyurcsány Ferenc újságíróknak a 2006-os események kapcsán arról beszélt: egyes akkori jelentős ellenzéki politikusok szervező szerepet játszottak a szeptember 18-ai eseményekben, de erről többet államtitok miatt nem mondhat.