Törökország az igazságért harcol a digitális korban
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
Bemutatták hétfőn XVI. Benedek Twitter-fiókját a Vatikánban. Az egyházfő nevével jelzett, de nem általa írt mikroblog december 12-én indul nyolc nyelven. A pápai Twitter-fiók neve @Pontifex lett.
A pápai Twitter-fiók neve @Pontifex lett. Az egyházfőt jelző latin kifejezéssel kereshetők a Twitter-hálózatán XVI. Benedek 140 karakteres üzenetei.
A mikroblog december 12-én indul, a jövő heti általános audiencia alatt és kezdetben kizárólag a szerdai pápai audienciákon mondott beszédek tartalmát ismerteti. Később a pápai Twitter-üzenetek gyakoribbá válhatnak - hangzott el a vatikáni sajtótájékoztatón.
A pápai Twitter nyolc nyelven indul, olaszul, angolul, franciául, spanyolul, portugálul, németül, lengyelül és arabul (@Pontifex_it, @Pontifex _en, @Pontifex_fr stb.). A pápának ezen kívül a hitet érintő kérdéseket is fel lehet tenni az #askpontifex hastaggal.
Az egyházfő senki más Twitterét nem fogja követni, őt annál többen: a még nem működő @Pontifex fiókra máris megkezdődött a jelentkezés az egész világból. Az első óra alatt 12 ezren klikkeltek rá.
A Vatikán azt is elárulta, hogy XVI. Benedek nem személyesen Twitterezik, mivel a 85 éves pápa ritkán használja a számítógépet, de az üzenetek tartalmát ellenőrzi.
A Vatikán által kiadott közlemény szerint a pápai Twitter-fiókkal az egyház ismételten elismeri az új médiaeszközök lehetőségeit, amelyek „alkalmas környezetet teremtenek az evangéliumi igazság tanításához is, a mai emberek problémáinak és reményeinek meghallgatásával és megértésével”.