Zabigyerekek vagyunk – Rétvári Bencének

2012. október 22. 12:11

Ha egy ember szeret egy másikat, de olyan nagyon, igaziból, akkor nincs az az üstökös-becsapódás, ami azt megakadályozhatná.

2012. október 22. 12:11
Török Monica

Ja, és még egy dolog, kedves Rétvári Bence. Ha két ember szereti egymást, akkor azt kérdezik egymástól, amikor nap végén találkoznak, hogyan telt. Reggel pedig azt, hogyan aludt a másik. Nem azt, hogy milyen pecsét van valami papíron, ami igazolja, hogy ők szerethetik egymást.

Én nem tudom, kedves Rétvári Bence, kihez járt gyónni. De nem kellett volna. A Bibliában sem áll más, mint amit mondtam dadogva, akadozva. Ádámot és Évát a magyar törvénykezés és a rétváribencék törvénytelennek minősítenék.

Az egész emberiség zabigyerek.

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csomorkany
2012. október 30. 13:09
Jó, de a posztoló problémája, hogy az élettársi kapcsolatban élők kapcsolata miért kisebb értékű a házasságban élőkénél. Erre az a válasz, hogy (nagyjából) minden egyes élettársi kapcsolatban élő pár elismertetheti a társadalommal, hogy kapcsolatuk ugyanolyan értékű, mint a házasságban élőké: ehhez össze kell házasodniuk. Ja, hogy ezt nem kezdeményezik? Ebben az esetben ők maguk döntöttek úgy, hogy a kapcsolatuk nem ugyanolyan értékű, mint a házasságban élőké. Tehát a döntő az ő kezdeményezésük hiánya: így a társadalomnak nincs mire reagálnia. A posztoló bibliai példája Ádámmal és Évával azért nem áll, mert keresztény tradíció szerint Ádám és Éva törvényes házasságban élt: első szexuális aktusukkal a korukbeli társadalom összes tagjának tudomására hozták, hogy életszövetséget kötöttek.
Csomorkany
2012. október 30. 13:09
Mondjuk szerintem fordítva ülsz a lovon. Nem a társadalom elfogadása a döntő, hanem a férfi és a nő nyilvános bejelentése. Tehát ők a kezdeményezők. Ha kezdeményezik, hogy a társadalom, az egyház, stb. fogadja el a kapcsolatukat, akkor a társadalom, az egyház, stb. erre normális esetben hajlandó lesz, a nem normális esetek listáját meg majd kitárgyaljuk máshol :-) Namost, ha nem kezdeményezik, annak józan jogvélelem szerint oka van. Nem érzik elég stabilnak ehhez a kapcsolatukat. De ha ők nem érzik stabilnak, akkor miért várják el, hogy a társadalom úgy tegyen, mint ha stabil volna?
Senye Péter
2012. október 27. 17:04
"Nem a társadalom elfogadása a döntő, hanem a férfi és a nő nyilvános bejelentése." - ha kizáró feltétel van (pl. közeli rokonok) hiábavaló a nyilvános bejelentés.
Csomorkany
2012. október 27. 17:01
Ha az ember igazán, nagyon szeret valakit, akkor ezt el meri mondani mindenkinek: Istennek, államnak, egyháznak, szeretteinek. Na, ezt nevezzük házasságnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!