Amerikai választások: Kijevben rettegnek a republikánusok győzelmétől
2022. november 06. 17:20
Feszülten követik az amerikai félidős választás alakulását Ukrajnában, ugyanis nagyon nem mindegy számukra az eredmény: több republikánus képviselő is inkább a béketárgyalásokat erőltetné, nem a féktelen pénz- és fegyverszállítmányokat.
2022. november 06. 17:20
p
135
5
126
Mentés
Kedden tartják az Egyesült Államokban a félidős választásokat, melynek az ukrán-orosz háború miatt különösen nagy jelentősége van. A Demokrata Párt politikája ismert: minden lépésükkel Ukrajnát segítik, gyakorlatilag szüntelenül ontják Kijevnek a fegyveres és egyéb adományokat.
Ennek vége lehet, ugyanis a Republikánus Párt politikusai azt szeretnék, ha a felek mihamarabb megállapodnának egymással és véget érhetne a nyolc hónapja tartó vérontás. Marjorie Taylor Greene, a képviselőház republikánus párti tagja például a legutóbbi kampánybeszédében azt mondta, Bidenéket csak Ukrajna érdekli, az Egyesült Államok egyáltalán nem.
A Sioux Cityben tartott beszédében a politikus kijelentette, a demokraták szélesre tárták a határokat, ám az egyetlen határ, ami őket érdekli, az Ukrajna, nem pedig Amerika déli része.
A republikánusok alatt Ukrajna egy fillért sem kap! A hazánk fontosabb”
– szögezte le Greene.
A képen Marjorie Taylor Greene. Fotó: Jeff Kowalsky/AFP
Hasonló véleményen van James David Vance ohiói szenátorjelölt, aki, bár nem ennyire nyíltan, de pedzegette, hogy a végtelenségig nem lehet azt csinálni, mint amit a mostani vezetés művel és
el kell zárni a pénzcsapot Ukrajna elől.
J.R. Majewski, egy másik republikánus képviselőjelölt is azért bírálta a Biden-adminisztrációt, amiért dollármilliárdos csekket ad Kijevnek, míg hazájukban is tombol az infláció.
A Washington Post kommentárja szerint éles fordulat tapasztalható a republikánusok retorikájában, hiszen a párt szinte valamennyi tagja kiállt korábban Ukrajna megsegítése mellett, ám mostanra egymásra találtak Trump támogatói, a katonai beavatkozással szkeptikus politikusok és a Biden-ellenes parlamenti képviselők, hogy közösen tartsák nyomás alatt a régivágású, tradicionálisan középre húzó republikánusokat.
Ennek eredménye egy repedés lett a Republikánus Párton belül, amely élesedni fog, amennyiben a párt többséget szerez a Kongresszusban és találkoznak Biden „erőteljes kéréseivel és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök érzelmes felhívásaival” –írja a portál.
Kevin McCarthy republikánus kongresszusi képviselő szerint jelen gazdasági helyzetben nem lehet üres csekkeket kiállítani Ukrajnának. Élesen bírálta a washingtoni vezetést, amiért nem foglalkozik az amerikai határok megvédésével és ezt már az amerikaiak is érzik.
Ukrajna fontos, de nem lehet az egyetlen dolog, amivel a kormány foglalkozik”
– szögezte le.
McCarthy azzal folytatta, személy szerint folytatná Kijev támogatását, ám annak módszerét meg kell reformálni és átgondoltan kell támogatni őket az oroszokkal szembeni harcban. Joe Biden amerikai elnök úgy reagált mindezen vádakra, hogy a republikánusok mit sem értenek az Egyesült Államok jelenlegi külpolitikájához.
Ez nem csak Ukrajnáról szól, hanem egész Kelet-Európáról és a NATO-ról, súlyos következményekkel”
Trump hétfőn keményebb hangnemet ütött meg Oroszországgal szemben a három éve tartó ukrajnai háború miatt, és újabb rakéták, illetve más fegyverek szállítását ígérte Ukrajnának.
A gyanú szerint az ukrán titkosszolgálatnak dolgozó Tseber Roland láthatóan gyűlöli a magyar kormányt, és jó kapcsolatot ápol az ellenzék több politikusával is. Nem meglepő, hogy az ukrán kémbotrány egyik főszereplője a TISZA Párt elnökével is szoros viszonyt alakított ki.
Gál Kinga fideszes EP-képviselő azt is hozzátette, hogy „Magyarországot azért támadják, mert kiállunk a béke, nemzeti érdekeink és a kárpátaljai magyarság jogai mellett, és mert ellenezzük Ukrajna uniós csatlakozását”.
Ukrajnában a TCK kényszersorozásai tömeges felháborodást váltanak ki. Brutális esetek, polgári lázadások és orosz dróntámadások tarkítják a háború árnyékoldalát – miközben az EU hallgat.
A politikus tudott betegségéről, így mindent elrendezett, vagyona sorsáról is maga döntött.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 126 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Reszelő Aladár
2022. november 07. 20:44
Ez a háború addig tart, amíg a résztvevő felek ebben érdekeltek. Az a fura helyzet állt elő, hogy a de facto hadviselő felek mindegyikének rövid távon megéri az egész, amíg a kölségeket rá tudják tolni Európára.
Jó kérdés, hogy az itteni erőközpontok megreccsenése ugyan tartogat politkai hasznot, de a piacok bezuhanása már komoly veszteség lenne a multi cégeknek, fpleg akik az árbevételük egy jó részét azért még itt realizálják. Persze nem nő ez a piac olyan mértékben mint mások, de az itt élő kb 500 millió ember még mindig a leggazdagabb 1/4-be tartozik globális szinten.
Ukrajna pedig az üllő a műhelyben. Nagyobb és nehezebb mint a legtöbb szerszám, de mégiscsak egy tuskó, akinek a rendeltetése, hogy üssék. Most éppen hangosak és önérzetesek, de amikor a mester mással kezd foglalkozni, a kutya sem ugatja meg.
Hasonló véleményen van James David Vance ohiói szenátorjelölt, aki, bár nem ennyire nyíltan, de pedzegette, hogy a végtelenségig nem lehet azt csinálni, mint amit a mostani vezetés művel és
el kell zárni a pénzcsapot Ukrajna elől.
A győzelem , a béke mondata
"Kijevben rettegnek a republikánusok győzelmétől".
Nyilván, hiszen ahogy jönnek a republikánusok, vége lesz a dolce vita d'oro-nak, hiszen ekkora pénzt Ukrajnába még soha senki nem tolt bele ilyen rövid idő alatt.
Ráadásul teljesen feleslegesen - nyilván fű alatt nem, hiszen ez minden idők legnagyobb pénzmosása -, ugyanakkor ezt a pénzt az amerikai- europai adófizetők soha nem fogják viszontlátni.
Mindezeken túl, ennyi pénzből - amit ebbe e mocsok színészbe nyomtak az amerikaiak és európai csicskái - már az összes (nagy részét) szociális problémát meg lehetett volna oldani a földön: legalábbis ami a gyermekmunka, a gyermekéhezés, a gyermekszegénység és a gyermekkereskedelem tárgyában felmerült eddig. És ez nem "demagógia"...