Az Egyesült Államok szerint India leállította az orosz olajvásárlást – Putyin óriási nyomás alá kerülhet

Az amerikai pénzügyminiszter „háborús gazdaságként” jellemezte az oroszt, amely nulla növekedést produkál 20 százalékos inflációval.

A csapatmozgásokról térképet is közöltek.

„Az Orosz Föderáció már a jövő héten teljesen elfoglalhatják Szeverodonyecket” – idézte a Háborús Kutatóintézet megállapítását egy, az ukrán háború történéseiről beszámoló Twitter-oldal, az Ukraine News Live.
A bejegyzésben kitértek arra is, hogy az ellenség az Ukrajnából érkező gabonaexport blokádját használja fel, hogy rávegye a Nyugatot a szankciók enyhítésére.
A csapatmozgásokról egy térképet is csatoltak a bejegyzésükhöz.
Nyitóképen egy ukrán katona egy szeverodonecki lőállásban. Fotó: MTI/AP/Ukrán elnöki sajtóiroda/Olekszandr Ratusnyak