A covidjárvány előtti időszaknál drasztikusan rosszabb szituációban állt elő a magyar kabinet a konnektivitás koncepciójával, ami a minden irányban partnereket kereső gazdaságpolitika vezérelve lett. Kapitális közhely, de a puding próbája az evés: az egész Európa számára ajánlatként megfogalmazott stratégiának a hétköznapi emberek pénztárcáján is érzékelhető kedvező következményekkel kell járnia ahhoz, hogy sikeresnek mondhassuk.
Az ellenzéki térfélen szokás a magyar gazdaságot lesajnálni. Kétségtelen, egyes adatokkal alá lehet dúcolni az érvelést, viszont ha körbenézünk, azt látjuk,
a miénknél jóval kedvezőtlenebb tendenciák kezdenek erősödni,
a hazai viszonyok pedig korántsem olyan mostohák, ahogy azt egyesek fogcsikorgatva igyekeznek lefesteni. Ott van például az egészségügy – e lapszámunkban Merkely Béla professzor oszlat el néhány közkeletű tévedést ezzel kapcsolatosan.
Akármit mond is Magyar Péter és nyilvánossága, Magyarországnak nincs oka szégyenkezni.
A teendők sora persze nem rövid, bőven van mit javítani, ám az esély adva van. S ahogy az Egyesült Államokban a Trump-elnökségről, itthon az Orbán-kormányról is a választók fognak ítéletet mondani. A demokrácia már csak ilyen.