Döntéskényszerben az Európai Unió: célkeresztben Magyar Péter és a magyarverő antifa

2025. január 09. 12:58

Megvan, mikor tárgyalja az Európai Parlament Jogi Bizottsága a TISZA-vezér és Ilaria Salis mentelmi ügyét. Kiderült továbbá, kik lesznek a liberális pártelnök és az antifa aktivista ügyének előadói.

2025. január 09. 12:58
Baranya Róbert
Baranya Róbert

Az Európai Parlament Jogi Bizottsága kitűzte Magyar Péter és Ilaria Salis mentelmi ügyének tárgyalását – derül ki a bizottság napirendjéből. Eszerint a grémium két hét múlva, január 23-án, rendkívüli ülésen tárgyalja a mentelmi jog felfüggesztésére irányuló indítványok kérdését Strasbourgban. 

Azt már korábban tudni lehetett, hogy a Tisza Párt elnökének esetében a Jogi Bizottság a

 brüsszeli elittel jó viszonyt ápoló baloldali, háborúpárti, elkötelezett genderaktivista EP-képviselő, Krzysztof Smiszeket jelölte ki a jelentéstevői posztra.

A baloldali politikus volt az, aki december elején egyeztetett a hazánk elleni 7. cikkelyes eljárás jelentéstevőivel.

Ezt is ajánljuk a témában

A Magyar Nemzet megpróbálta megszólaltatni a lengyel politikust a magyar kormány megbuktatását célzó, kiszivárgott brüsszeli terveiről, de nem reagált a megkeresésre. 

Dunába dobott telefon

Magyar mentelmi jogának felfüggesztését Polt Péter legfőbb ügyész kezdeményezte tavaly szeptemberben, a Tisza elnökének júniusi diszkóbotránya miatt. Magyar az Ötkert nevű szórakozóhelyen keveredett összetűzésbe egy férfivel, akinek elvette mobiltelefonját, majd azt a Dunába dobta. 

Az ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség lopás bűncselekménye miatt indított eljárást. Polt Péter a büntetőeljárás Magyar Péterrel szembeni lefolytatása, így a tényállás részleteinek további tisztázása kapcsán indítványozta a politikus mentelmi jogának felfüggesztését az Európai Parlamentnél. 

Ezt is ajánljuk a témában

Rendkívüli: bajban Magyar Péter, döntött a legfőbb ügyész

A lopás bűncselekménye miatt a Központi Nyomozó Főügyészség előtt folyamatban lévő nyomozás eredményeként Dr. Polt Péter legfőbb ügyész indítványt tett az Európai Parlament elnökénél dr. Magyar Péter európai parlamenti képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére.

A jókedvű antifa-támadó

Magyar Péterrel egy napon tárgyalja a Jogi Bizottság első körben az 2023 februári, brutális budapesti antifa támadás fővádlottja, Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztésére tett magyar indítványt is. Az ügyészség Salis ellen bűnszervezetben elkövetett életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérlete emelt vádat. 

Ezt is ajánljuk a témában

Salis és társai ellen meg is indult a bírósági eljárás, ám a tárgyalásokon jókedvűen viselkedő nőt az olasz baloldal gyakorlatilag „kimenekítette” Magyarországról, így esetében a pert meg kellett szakítani. Salist a Zöldek és az Olasz Baloldal Szövetsége (AVS) jelöltként indította az EP-választáson, a húzás pedig bejött, az antifasiszta aktivista meg is szerezte a mandátumot, ezzel együtt pedig a mentelmi jogot. 

Az ő ügyében a Fővárosi Törvényszék nyújtott be indítványt a mentelmi jog felfüggesztése érdekében. Salis foggal-körömmel ragaszkodik brüsszeli mandátumához, ám helyzetét erősen rontja, hogy tavaly novemberben Párizsban letartóztatták bűntársát, a Gino álnévre hallgató Rexino Arzaj milánói aktivistát, aki 2023 februárjában Salisszal együtt részt vett a budapesti utcai támadásokban.

A Jogi Bizottság napirendjéből ugyanakkor az is kiderül, hogy Salis ügyének előadója 

a Tisza Párttal egy frakcióban ülő Európai Néppárt képviselője, a spanyol Adrián Vázquez Lázara, aki abszolút egy követ fúj lengyel kollégájával. 

Lázara a hazánkat elmarasztaló 2023. évi jogállamisági jelentésnek volt az előadója a Jogi Bizottság részéről annak, de ő volt az is, aki egy tavaly novemberi vitán kelt ki a magyar gyermekvédelmi törvény ellen, mondván, hogy súlyosan diszkriminálja az lmbtq-kisebbséget. Lázara megengedhetetlennek nevezte, hogy „ilyen intoleráns hozzáállás söpörjön végig kontinensünkön”.

Azt ugyanakkor nem lehet tudni, hogy mikor lesz eredménye a mentelmi jog kapcsán indult eljárásnak.

Mint korábban megírtuk, ez Donáth Anna esetében mindössze négy hónapig tartott az eljárás, a procedúra Ujhelyi Istvánnál 12, Kovács Bélánál 15 hónapot vett igénybe.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Mandiner/Alessandro Bremec, NurPhoto/Balint Szentgallay, NurPhoto via AFP

Összesen 99 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mi-egy-nagy-vibralo-tojast-hasznalunk-2
2025. január 09. 19:10
"Hopszjuliska >>> Skywalker_bp 2025. január 09. 16:08 Még mindig nem érezzük azt a hanyatlást, mint 2010 előtt. Nem szeretne akkori adatokat is közölni?" .. a rend kedvéért megjegyzem, hogy 2010 előtt nem volt ekkora hanyatlás.. tetszik vagy sem, most tényleg gyászosabb a helyzet. Nem emlékszem olyanra, hogy 2010 környékén német vagy osztrák cégek dőltek volna be, tavaly viszont kettőhöz is volt szerencsém, az egyikben elég érezhető mennyiségű pénzem ragadt benne. (ezzel nem azt mondom, hogy a jelenlegi gebaszért a kormány tehető felelőssé.. csak azt, hogy a gond ettől még valós és valamit kezdeni kellene ezzel)
2025. január 09. 18:48 Szerkesztve
Magyar beleillik az önálló gondolat és elképzelés nélküli baloldaliak csoportjába, a DK-ba.
juhus-61-62
2025. január 09. 18:43
ezek a BŰNÖZÖK jelenleg - az eu szerint - életmentők. mármint a pénzvilág szerint. hja és húzzuk be fülünket/farkunkat, mer'ursi néne alantas csicskái szerint a hétköznapi embereknek max. a pofájuk ját/hat. elképesztő az eus stáb agressziója. akárcsak zseléé...
atti64
2025. január 09. 18:28
2DB PATKÁNY LÁTHATO A KÉPEN NEM EMBER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!