A mélyállam partot váltott

2024. december 16. 06:07

A nyugatiakat pont annyira nem érdekelte a mi jólétünk, mint a szovjet elődeiket.

2024. december 16. 06:07
null
Bálint Botond
Bálint Botond
Magyar Nemzet

Nyitókép: Képernyőmentés

„A kádári Magyarország, bármennyire különös is ilyet mondani, formálisan nemzetállam volt. Ha a kommunisták az internacionalizmusról papoltak is, pontosan tudták, hogy a nemzeti érzés mennyivel nagyobb erő, mint bármi más, amit ők ajánlani tudnak. A nemzeti túlélést persze a „konszolidáció” után azonnal a dolgozók magasabb életszínvonal iránti igényeként aposztrofálták, de a Trianon utáni nemzetállamot meg akarták őrizni maguknak, amelynek végül is ők, a helyi kommunisták voltak a »nemzeti« elitje. Kádárék ugyan eladták az országot a Szovjetuniónak, de legalább nem akartak csatlakozni hozzá. A keleti blokk Sztálin halála után pont egy olyan állami szerveződés felé konvergált nagyon lassan – a bolsevizmus kudarca okán –, mint amelyet most az Európai Unió a legprimitívebb birodalmi logika mentén felszámol. (...)

Nem rendszerváltás volt itt, hanem hálózatváltás: a kommunista mélyállam levált az oroszokról, és csatlakozott a később globalizációként leírt nyugati hálózatrendszerekhez. A nyugati hálózatok sokrétűbbek, ötletesebbek és még gátlástalanabbak, mint szovjet elődeik.

A szovjet ügynökök ugyanis mégiscsak szovjet módon feleltek azért, hogy a gyarmatokon stabilitás legyen, egy középszintű szovjet titkosszolga sohasem lehetett biztos abban (még a nyolcvanas években sem), hogy egy jól sikerült rablási műveletért, ami esetleg kiderül Budapesten, kitüntetést vagy golyót fog-e kapni, ha a főnökének a pozíciója éppen meggyengül Moszkvában. Talán itt az ideje, hogy kimondjuk: a nyugatiakat pont annyira nem érdekelte a mi jólétünk, mint a szovjet elődeiket. Egyik birodalom perifériájáról átkerültünk egy másikéra. És a nyugatiak máig mondják, hogy ha hagytátok, hogy kiraboljunk benneteket, akkor bizony az a ti hibátok.

Így a Kádár-rendszer alatt kialakult pénzszivattyúk tovább működhettek még vagy húsz évig (sokszor még kelet felé is), ezért járt Magyarország a legrosszabbul az 1990 utáni két évtizedben a régió nyugatiasabb országai közül. A nemzeti, sőt lokális érzést nélkülöző elitjeink hálózatai ugyanis a nemzeti vagyon teljes egészét átengedték egy teljesen vegyes, még orosz ágenseket is tartalmazó befektetői körnek, amelyek csatatérnek tekintették az országot,

ahol piacot vettek, nem pedig termelőegységeket. Itt játszott szerepet a nemzeti ideológia hiá­nya: az a közismert tétel, miszerint csak nálunk tudta teljesen elfoglalni az államot egy nemzeti érzés nélküli elit.

Gyurcsány Ferenc kezét a nyugati elitek azért engedték el, mert annyira botrányosan rosszul kormányzott, hogy egyszerűen már nem lehetett a szokásos mennyiségű pénzt kitalicskázni Magyarországról. (...)

Ha megnézzük az EU magállamainak elmúlt évtizedét, azt látjuk, hogy a politika teljes kiüresedésével párhuzamosan, technokratákként vagy a korábbi néppártok bürokrata vezetőiként a mélyállam ugyanúgy elfoglalta és megszállta a nemzetállamot, mint nálunk 2010-ig. A kormányzati kudarcok is pontosan annyira látványosak, mint nálunk voltak, ugyanolyan válságokhoz vezet a láthatatlanná tett és kiegyensúlyozhatatlan részérdekek káosza, amelyhez a társadalom szétverését brutálisan erőltető szélsőbaloldali woke-ideológia is társul.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nempolitizalok-0
2024. december 16. 08:37
Úgy érzem, ehhez a magyar kormány kiválóan alkalmazkodik, hiszen a mozgástér azért jóval nagyobb mint a szovjet megszállás idején. Igen jól semlegesíti a nyugat, számunkra hátrányos, gyarmattartó jellegű követeléseit. A kötelező bevándoroltatást, az oroszokkal szembeni, bennünket igen hátrányosan érintő energiaszankciókat, az LMBTQ kötelező jellegű bevezetésének igényét én amúgy megszállási igénynek tekintem, ezért én ezeket az országokat ellenségnek és nem szövetségesnek tekintem. Ebből következik, hogy ezek ellenségei a barátaim. Persze csak mindaddig, ameddig ott a kormány és irányvonal nem változik meg. Ezek az országok is így gondolják, ezért büntetnek bennünket, másrészt igen rendesen beavatkoznak demokráciánkba, hogy a kormányt saját igényeik szerint alakítsák. A nyugat libsijeit irányító zsidó háttérhatalom gyengülését látom ezekben a folyamatokban, akik erre agresszíven reagálnak.
kovsa2
2024. december 16. 08:25
"és csatlakozott a később globalizációként leírt nyugati hálózatrendszerekhez." Az élősködőknek mindig szükségük van egy gazdatestre. Ha az aktuális kimúlik (Szovjet Unió) azonnal találniuk kell egy új gazdatestet, amelyiken élősködhetnek. Etz meg is találták az Európai Unió "személyében". Az ő szempontjukból a "rendszerváltás" egyszerű gazdatest váltást jelentet.
gyzoltan-2
2024. december 16. 07:47
Kezdetnek, elindulási alapnak jó! A magyarországi viszonyok között, magasra, dicséretesre értékelhetjük az írást! -akkor is, ha a magyarság kiszolgáltatottságát, védtelenségét B.B. nem érinti, érzékelteti... -de hát ez a természetes! Senki nem akarhat fasiszta, nyilas, náci jelzőt kivívni magának..!
Arisztokrata
2024. december 16. 07:45 Szerkesztve
Nem értek egyet. A szovjeteket érdekelte, hogy a megszállt államokban stabilitás legyen, s ezt bizonyos jólét elősegítésével érték el. Közmondásos volt Moszkvában, hogy a levert NDK-ban 10x jobban élnek, mint a győztes SZU-ban, s ez volt a helyzet kb. nálunk is. A balti államokban is, amelyek most hörögve ágálnak az orosz ellen. A szovjet rendszer szörnyű volt, de ne tagadjuk le a nyilvánvaló pozitívumait. A legfontosabb pozitzívum az volt, hogy a rendszer a kegyetlenből az együttműködés, az elnyomásból a szabadság felé fejlődött. EZZEL SZEMBEN a nyugati kaptitalizmus pont ellentétes irányú: kegyesnek és liberálisnak tetteti magát, majd totális kifosztást, káoszt hoz magával (tömegháborút). EBBEN volt igaza a marxizmusnak. Tetszik-nem tetszik. Sursum corda!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!