Magyarországra költöztetheti a BYD az európai központját
Sajtóhírek szerint a cég költséghatékonysági okok miatt gondolkozik azon, hogy Magyarországon lesz az új európai központ.
Egyre több fiatal tanul kínaiul a városban.
Nyitókép: Jövőre megnyithat Szeged mellett a kínai autógyár. Fotó: Valeria Mongelli / ANADOLU / Anadolu via AFP
A Szegeden élő fiatalokat lázba hozta, hogy a 2025-ben induló kínai cégnél európai béreket lehet majd keresni. Több szegedi iskolában már megkezdték a mandarin nyelv oktatását, valamint a régió szakképzési centrumai együttműködési megállapodást készítenek elő a kínai BYD autógyárral – írja az index.hu.
Ezt is ajánljuk a témában
Sajtóhírek szerint a cég költséghatékonysági okok miatt gondolkozik azon, hogy Magyarországon lesz az új európai központ.
„A BYD, amikor ki fog nyitni jövőre Szegeden, durván 1800–2000 eurós átlagbéreket fizet”
– mondta el a napokban egy budapesti lakossági fórumon Nagy Márton. A nemzetgazdasági miniszter szerint a jövőre megnyíló üzem nemcsak a régió infrastruktúráját fogja javítani, hanem a béreket is felfelé fogja húzni.
Ezt is ajánljuk a témában
A miniszter szerint jó lenne, ha a baloldali politikus nem ferdítené el a valóságot.
A cég szegedi beruházásának már a híre is felpezsdítette a munkaerőpiacot. Az M43-as autópályáról is jól látható, hogy a kínai gyár gőzerővel épül, és néhány hete a cég személyzeti osztálya már megkezdte a munkaerő-felvételt is. A tervek szerint egy év múlva, 2025 végén már legurulnak a gyártósorról az első szegedi elektromos autók. November elején Gong Tao, a Kínai Népköztársaság rendkívüli és meghatalmazott magyarországi nagykövete látogatást tett a Szegedi Szakképzési Centrum egyik tagintézményében, a Déri Miksa Műszaki Technikumban. A nagykövet – többek között – kínai nyelvkönyvekkel ajándékozta meg az iskolát, ahol egy mini kínai könyvtárat hoztak létre. A Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete általános és középiskolában teszi lehetővé, hogy a diákok kínaiul is tanulhassanak. Az intézet nyelvtanárai összesen 430 tanulóval találkoznak hetente több alkalommal is.
Magyarországra eddig több mint 4000 milliárd forint kínai beruházás érkezett
– erről kedden Szijjártó Péter saját közösségi oldalán beszélt. A külügyi tárca vezetője Pekingből jelentkezett be, ahol kínai kollégájával tárgyalt a további együttműködésekről. A miniszter szerint az Európai Unióban Magyarország a kínai beruházások első számú célpontja.
Ezt is ajánljuk a témában
A beruházások munkahelyek tízezreit hozzák létre Magyarországon – húzta alá Szijjártó Péter külügyminiszter.