Kínába utazott a miniszter, Budapestet is érinthetik a tárgyalások
Nagy Márton bankvezetőkkel egyeztetett.
A Nemzetgazdasági Minisztérium fontos célnak nevezte, hogy egy kínai légitársaság légikikötőt hozzon létre a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre
Ahogy arról korábban a Mandiner is beszámolt, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Kínába utazott a napokban. A tárcavezető pekingi látogatásán amellett, hogy bankvezetőkkel találkozott, együttműködési megállapodást írt alá Szün Je-li kínai kulturális és turisztikai miniszterrel,
amely tovább erősíti a Magyarország és Kína közötti szakmai együttműködést a turizmus területén
közölte pénteken a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
A közlemény szerint az együttműködési megállapodás előkészítésében fontos szerepet játszott a Magyarország által idén szervezett EU–Kína Turisztikai Párbeszéd Európában című konferencia, amelyet július 3–5. között rendeztek meg Budapesten számos kínai szakmai résztvevő jelenlétében. Ez a rendezvény volt a magyar EU-elnökségi program első jelentős hazai eseménye, amely a turizmusdiplomácia kiemelt fontosságát hangsúlyozta mindkét ország számára – idézték fel.
Ezt is ajánljuk a témában
Nagy Márton bankvezetőkkel egyeztetett.
A szaktárca kiemelte,
az együttműködés alapját a Magyarországra beutazó kínai turisták számának növekedése indokolja.
A kommünikében ismertették, hogy miközben 2023-ban 110 ezer kínai vendég érkezett országunkba, 2024 első hét hónapjában ez a szám már elérte a 105 ezret: a turisták összesen 270 ezer vendégéjszakát töltöttek el hazánk különböző pontjain.
Ehhez hozzájárult az is, hogy immár heti 21 közvetlen légi járat köti össze Budapestet hét kínai nagyvárossal.
Fontos mérföldkő volt március 7-e is a két ország kapcsolatában: azóta ugyanis a magyar állampolgárok 15 napot meg nem haladó tartózkodás esetén vízummentesen utazhatnak Kínába. Mindezeken túl 2024-ben kezdte meg működését a Budapesti Kínai Kulturális Központ, valamint sikeresen lezajlott a kínai turisztikai hét is, mely a kulturális kommunikáció erősödésével támogatja további együttműködések létrejöttét.
Az NGM közleménye szerint
fontos cél, hogy egy kínai légitársaság légikikötőt hozzon létre a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren,
amely Budapestről továbbszállíthatja a kínai utasokat nyugat felé.
A kormány stratégiai fontosságú ágazatként tekint a turizmusra, amely Magyarország gazdaságának meghatározó pillére, az ország GDP-jének több mint 10 százalékát biztosítja – húzták alá.
Ezt is ajánljuk a témában
Sencsen városa is fölkerül a magyar gazdaság térképére. Szijjártó Péter komoly bejelentést tett.
Ezt is ajánljuk a témában
Áprilistól újra 13 járat köti össze Budapestet és Kína legfontosabb városait.