Eddig legkevesebb tizennégy középiskolából mintegy 300 tanár jelezte, hogy nem vállal önkéntes érettségi elnöki, vizsgáztatói, szaktanári javítói feladatokat az idei emelt szintű érettségin – írja a Népszava a Pedagógus Egység nevű közösség adataira hivatkozva. A tanárok az ellen tiltakoznak, hogy szerintük az oktatási kormányzat nem foglalkozik érdemben a pedagógusok, diákok, szülők követeléseivel, amelyeket hónapokkal ezelőtt fogalmaztak meg egy kilenc pontból álló listán.
A mostani akciót a tatai Eötvös József Gimnázium 32 pedagógusa indította el,
kezdeményezésükhöz folyamatosan csatlakoztak más vidéki és fővárosi iskolák tanárai, legutóbb a budapesti VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium tantestületének 19 tanára.
„A bojkott nem a diákok ellen, hanem éppen értük történik. Célunk az a természetes igény, hogy a következő generációknak legyen lehetőségük egy olyan oktatási rendszerben tanulniuk, mint Európa számos országában élő társaiknak” – közölték a pedagógusok.
Nyitóképünk illusztráció, MTI/Czeglédi Zsolt
Hogy a pedagógusminősítési rendszer kivitelezése szuboptimális, ahhoz sok kétség nem fér. Az például komoly hiányosság, hogy az Oktatási Hivatal érintett munkatársait nem teljesítményarányosan, a pedagógusok elégedettségének arányában díjazzák.