Botrányos baklövés a Telexnél: túlzó dicsfénnyel tüntették fel Magyar Péter rendezvényét!
Lebukott a kormányellenes sajtó.
„Hátha Romániából, Szerbiából, Szlovákiából is megszólalnak szabad, eredeti hangok, amelyek ha a régiónkat nem is, de a magyar elméket megmenthetik a tudatlan kliséktől és a gépies indulatoktól” – írja a filozófus.
Mint arról beszámoltunk, politikai nyomásra hivatkozva felállt az erdélyi Transindex szerkesztősége. Nem sokkal később kiderült: azzal párhuzamosan, hogy a Transindex október végén elindította az adományfogadási kampányt, egy magánszemély bejegyezte a romániai internetes domainneveket felügyelő intézménynél (ROTLD) a transtelex.ro domain nevet.
Ezt követően gyorsan jött az újabb fejlemény: a Telex mintájára lesz Transtelex is. Ennek kapcsán az „anyaportálon” szólalt a közélettel kapcsolatban az utóbbi időben visszavonult Tamás Gáspár Miklós.
A filozófus véleménycikkében azt írja:
„Azért örülünk, hogy megint lesz független internetes újság Erdélyben – Transindex után Transtelex – , mert ott is, mint mindenütt, pluralizmusra, vitára, változatosságra, elevenségre van szükség.
Nem azért, hogy valami változzék abban a magyarországi választási harcban, amelynek az erkölcsi, értelmi, ízlésbeli színvonala már nem lehet alacsonyabb, és amelynek a szabadságtartalma zéró” – írja.
„Éppen ezért az elfogulatlan, éles kritika értékesebb, mint valaha” – tette hozzá.
„Nem lenne jó, ha a romániai magyar fiatal értelmiség csak budapesti, bukaresti és nyugati forrásokból tájékozódnék: elő kell állítania a saját információit és értelmezéseit. Ez szükséges a függetlenségéhez és ahhoz, hogy ne legyen szellemileg az Alföld (bár megosztott és gyűlölködő, non-transzilván) provinciája” – véli TGM, aki szerint Magyarországnak is szüksége van másik perspektívára, különösen a kóros elbutulás mostani fázisában.
„Hátha Romániából, Szerbiából, Szlovákiából is megszólalnak szabad, eredeti hangok, amelyek ha a régiónkat nem is, de a magyar elméket megmenthetik a tudatlan kliséktől és a gépies indulatoktól. Hátha segít végre valaki” – zárul a cikk.
Nyitókép: Földházi Árpád