Századvég: A magyarok többsége a keresztény értékek védelme mellett áll

2017. december 21. 18:49

A válaszadók 77 százaléka politikai attitűdöktől és vallási hovatartozástól függetlenül olyan kormányzást szeretne, ami megvédi Magyarország keresztény gyökereit, értékeit – derül ki a Századvég Alapítvány csütörtökön publikált közvélemény-kutatásából.

2017. december 21. 18:49

A magyarok 77 százaléka szerint olyan kormányzásra van szükség, amely megvédi Magyarország keresztény gyökereit, értékeit. Ezt a szellemiséget a válaszadók többsége politikai attitűdöktől és vallási hovatartozástól függetlenül támogatja – olvasható a Századvég Alapítvány csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében.

A Századvég legfrissebb közvélemény-kutatását bemutatva azt írta: az elmúlt években Európát elérő migrációs válságnak és „a multikulturalizmus terjedésének” következtében egyre több jele látható annak, hogy veszélybe kerülnek és megkérdőjeleződnek a keresztény hagyományok és kulturális értékek. Ezzel összefüggésben erősödnek azok a vélemények, amelyek szerint Európa keresztény gyökerei veszélybe kerültek, és ezeket a közös európai értékeket meg kell védeni - tették hozzá. A Századvég Alapítvány év végi közvélemény-kutatásának központi kérdése az volt, hogy a magyar embereknek mennyire fontosak a keresztény gyökerek, mennyire érzik szükségesnek, hogy országukat ilyen szellemben kormányozzák. Azt írták: a kutatás tanúsága szerint a magyar lakosság több mint háromnegyede (77 százaléka) olyan kormányzati irányt szeretne, amely megvédi Magyarország keresztény gyökereit, értékeit. A válaszadók csupán egyötöde nem ért egyet ezzel – fűzték hozzá.

Jelezték: a felmérésből kiderült az is, hogy a magyarok többségének politikai attitűdöktől függetlenül fontos a keresztény hagyományok tiszteletben tartása; még a magukat baloldalinak vallók körében is 54 százalék azok aránya, akik elvárják a keresztény értékek megvédését. A hagyományos keresztény felekezetek mellett „a zsidó vagy egyéb egyházakhoz tartozók”, továbbá a „maguk módján vallásosak” többsége is úgy gondolja, Magyarországnak olyan kormányzásra van szüksége, amely megvédi az ország keresztény értékeit, gyökereit. Közölték: a nem vallásosak, ateisták estében látható a legnagyobb megosztottság e kérdésben; 43 százalékuk egyetért, 46 százalékuk nem ért egyet a keresztény értékek védelmével.

A Századvég telefonos kérdőíves közvélemény-kutatásában ezer, véletlenszerűen kiválasztott felnőttet kérdeztek meg december 12-18. között. Az elemzésben közölt adatok legfeljebb plusz-mínusz 3,1 százalékponttal térhetnek el a mintavételből fakadóan attól az eredménytől, amelyet az ország összes felnőtt lakosának megkérdezése eredményezett volna – írták.

(MTI)

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
VakzKommondor
2017. december 22. 05:59
Nem vèletlenul lett a focista ilyen Nagy keresztyèn, az hoz most a konyhàra.
Pelso j.
2017. december 22. 05:28
Ez nyugtalanító, csak 77? Annyi közpénzért, amit a századvég kap, legalább 78 százalékot kellett volna összehozni, azzal még nagyobb biztonságban érezné magát a fidesz tábor.
repulok
2017. december 21. 19:48
A mi családunkban majd' mindenki keresztény, kb. fele-fele arányban református és katolikus. Soha semmilyen vallási jellegű vita nem volt köztünk. Az egyik unokatesó férje zsidó srác, mindig udvariasan résztvesz minden ünnepen. A vallási feszültségek, megosztottság és a türelmetlenség politikai dimenzió. A nép nem tud mit kezdeni avval, hogy pl. holnap ne találkozzak az órással, mert nem jó a vallása. Ha egy migráns pék fogja megsütni a kiflimet, megköszönöm neki. Ha a ,, fajtiszta '' szomszédom zaklatja a lányomat, akkor meg lecsapom...
Bástyaelvtárs
2017. december 21. 19:38
Kár h a legnagyobb mélymagyar igazkeresztények akik meg akarják védeni értékeinket hallani se akarnak a krisztusi hitelvekről, a keresztényi irgalomról, felebarati szeretetről... A pápát meg jobban átkozzák mint a legkutyább dzsihadista
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!