Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
A bejelentett németországi intézkedések miatt riadót rendeltek el vasárnap este a Készenléti Rendőrség alárendeltségébe tartozó Határrendészeti Igazgatóság és Rendészeti Igazgatóság, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság hivatásos állománya számára.
Riadót rendelt el Papp Károly országos rendőrfőkapitány a Készenléti Rendőrség egyes szervezeti elemei és négy megyei rendőr-főkapitányság hivatásos állománya számára – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság vasárnap késő este.
A rendőrség honlapján megjelent közleményben azt írták: „A német kormány 2015. szeptember 13-án bejelentett intézkedéseire tekintettel az országos rendőrfőkapitány riadót rendelt el a Készenléti Rendőrség alárendeltségébe tartozó Határrendészeti Igazgatóság és Rendészeti Igazgatóság, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság hivatásos állománya számára”. A közlemény a berendelt állomány megerősített járőrszolgálatot lát el a határterületen és a számára kijelölt útvonalakon. A riadó elrendeléséről elsőként az M1 aktuális csatorna számolt be, közlésük szerint az érintetteknek 2 órán belül meg kellett jelenniük a szolgálati helyükön.
Újra ellenőriznek a határon a németek
Vasárnap este Thomas de Maiziere német belügyminiszter Berlinben rendkívüli nyilatkozatában jelentette be, hogy a menekültválság nyomán Németország ideiglenesen ismét határellenőrzést vezet be. Az intézkedés „súlypontja” a német-osztrák határ, célja pedig a Németországba igyekvő emberek „áradatának korlátozása”, és a beutazás rendezett keretek közé szorítása. Erre „biztonsági okokból is sürgősen szükség van” – mondta a belügyminiszter, kiemelve, hogy a határellenőrzés ideiglenes visszaállítása mindenben megfelel a belső határellenőrzés nélküli schengeni övezetről szóló előírásoknak. Thomas de Maiziere kijelentette, Németország „egyáltalán nem illetékes” az Európai Unióba érkező, „menedéket kereső emberek legnagyobb részének” ügyében.