Miért jó nekünk, hogy Románia és Bulgária schengeni tagok lettek?
Az uniós belügyminiszterek tanácsa csütörtökön Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökségi előterjesztést, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe.
José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke közölte: „nagyon rövid időn belül” rendkívüli EU-csúcsot tartanak Ukrajna ügyében. Barroso közölte, hogy eközben az unió a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) együtt dolgozik az Ukrajna megsegítését célzó csomagon.
„Nagyon rövid időn belül” rendkívüli EU-csúcsot tartanak Ukrajna ügyében – közölte hétfőn José Manuel Barroso, az Európai Bizottság Berlinben tartózkodó elnöke. Brüsszelben ismertetett nyilatkozata szerint a helyzet nem javult, ezért a tagállamok állam-, illetve kormányfőinek össze kell ülniük, hogy „közös választ” adjanak a fejleményekre, és „rendkívüli intézkedéseket” hozzanak. Barroso közölte, hogy eközben az unió a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) együtt dolgozik az Ukrajna megsegítését célzó csomagon. A brüsszeli bizottság elnökének kijelentése előtt uniós diplomáciai források már közölték, hogy ismét felmerült az – a hét végén félretett – elképzelés, hogy az EU-országok állam-, illetve kormányfői rendkívüli tanácskozáson vitassák meg az Ukrajna körül kialakult helyzetet.