Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
Vona Gábor szerint a paksi bővítés körüli vita a Fidesz és a baloldali pártok között csak arról szól, hogy melyik politikai erő cégei tudják megszerezni a 40 százalékos magyar részvételi lehetőséget.
„A két párt mögötti cégbirodalmak vitája zajlik” – fogalmazott Vona Gábor. Hozzátette: az MSZP-nek az atomerőművel kapcsolatos üzletei napvilágra kerültek, ami hitelteleníti a szocialisták bővítéssel kapcsolatos álláspontját.
„Arra kérjük a kormányt, hogy nyugtasson meg mindenkit: nem a Közgép és társai azok, akik a több ezer milliárd forintos beruházásban való magyar részvételből kizárólag gazdagodni fognak, hanem az egész országnak lehetőséget jelent majd” – hangoztatta, megjegyezve azt is, hogy remélik, április 6. után a jelenlegi kormányt egy Jobbik-kormány fogja felváltani.
A pártelnök úgy értékelte, hogy a paksi atomerőmű bővítéséről eddig két következetes álláspont jelent meg: a Jobbik mindig azt mondta, hogy szükség van rá, az LMP pedig elutasította a beruházást. A Fidesz és az MSZP folyamatosan lebegtette álláspontját: ellenzékben általában ellenezték, kormányra kerülve támogatták a bővítést, ami mindkét párt álláspontját hiteltelené teszi – jelentette ki. Közölte: a Jobbik szerint Magyarországnak középtávon az atomenergiára szüksége van, és az orosz technológia a legbiztonságosabb.
Kérdésre válaszolva Vona Gábor hangsúlyozta, hogy a bővítéshez nyújtandó orosz hitel ügyében nem fogalmazták meg álláspontjukat, ha az előnytelen Magyarország számára, nem fogják támogatni a hitelszerződést.