A tüntetők szerint a PSZÁF elnöke nem a magyar állampolgárok, hanem a külföldi bankok érdekeit védte akkor, amikor május 31-i levelében figyelmeztette a Kúria elnökét, hogy a devizahitelek semmissé nyilvánítása akár államcsődhöz is vezethet. A mintegy 50 ember részvételével megtartott demonstráción megjelentek a június 25-i, a devizahitelek eltörlését követelő fővárosi tüntetés kezdeményezőinek, a Koppány Csoportnak, az Otthonvédelmi Tanácsnak és Nem Adom a Házam Mozgalomnak a képviselői is.
Thürmer Gyula a Munkáspárt elnöke úgy vélekedett, hogy Szász Károly „becstelenül és népellenesen” járt el, amikor „utasítást” adott a Kúriának. Ebben a helyzetben szerinte a hatalomnak választania kell, hogy a nép vagy a bankok mellett áll. Ha, pedig az utóbbit választja, „szembe kell néznie a nép mindent elsöprő haragjával”. Ugyanis a devizahitelezés gyakorlatáért nem kizárólag a bankok a felelősek, hanem az utóbbi évek magyar kormányai is – tette hozzá.
Úgy vélte, hogy mindennek a kapitalizmus az oka, ezért Magyarországon „csak a tőke hatalmának korlátozása” jelenthet kiutat, „a gazdagoktól el kell venni és 24 év után végre adni a dolgozó embereknek”. Szerinte szükséges a devizahitelek érvénytelenítése és a „rabló külföldi bankok elzavarása”, helyettük pedig olcsó hiteleket nyújtó állami, népi bank létrehozása – sorolta a politikus.
Balog István, a Koppány Csoport vezetője felidézte, hogy a devizahitelesek június 25-i tüntetésén a rendőrség előállított egy aktivistát, mert az festékkel lefújta egy pénzintézet kirakatát. Ennek kapcsán úgy fogalmazott: „ha még egyszer betonba tapossák a békés tüntetőket, akkor csata lesz és vér fog folyni”. A PSZÁF elnökének levelére utalva arról beszélt, hogy szerinte hazugság, miszerint államcsőd fenyegetne a devizahitelek érvénytelenítése esetén, mert „az állam nem lesz szegényebb attól, ha a magánbankok csődbe mennek”.
Ugyanakkor a magyarság, amely megfogalmazása szerint a „világ legfelemelkedettebb népe” pillanatok alatt képes a gazdaság helyreállítására. Éppen ezért, pártszimpátiától független összefogásra szólított fel a végrehajtások és a kilakoltatások leállítása érdekében a Koppány Csoport képviselője, aki a szervezet árpádsávos jelképe előtt mondta el beszédét.