Kétféle fiatal létezik ma Magyarországon, az egyik csoport – amelyben jóval kevesebben vannak – az, amelynek tagjai állandóan balhéznak, „törvénytelenkednek”, kiabálnak és a kamerák kereszttűzére vágynak mindenféle figyelemfelhívó és erőszakos akcióval, a másik csoport pedig az, amelynek képviselőivel ma találkoztam – állapította meg Kocsis Máté. Hozzátette: utóbbi csoport tagjai kevesebbet vannak a híradókban, kevesebbet szerepelnek, másképp tervezik szolgálni a hazájukat, dolgoznak szépen, csendben a háttérben, s mindent megtesznek azért, hogy igazságos, élhető, jobb lehetőséget biztosító jövőjük legyen a fiataloknak.
Alig hittük, hogy azok, akik eladósították és zaciba adták a fiatalok jövőjét 2002 és 2010 között, azok ismét keselyűkként köröznek a fiatalok jövője felett, és ismét a fiatalok felheccelésével próbálják meg a saját politikai hatalmukat bebiztosítani – fejtette ki, utalva az Alig hitted című Ákos-dalra. Kijelentette: „Az elmúlt hetek benyomásai is bennem voltak, amikor a Fidelitas választmányi ülésén ültem, s végtelenül megnyugtató volt látni ezeket a fiatalokat. Jó volt azt látni, hogy azok, akik megpróbálják még ma is félrevezetni a magyar fiatalok egy részét, olyan csapattal találják szembe magukat, akik meg tudják saját magukat és a nemzetet is védeni.”
2010-ben nagyon kemény munkába fogott a Fidesz, ennek részesei és idővel a haszonélvezői is a magyar fiatalok lesznek, lettek – jegyezte meg. Az Európai Unió Ifjúsági Garancia Alapja 50 millió euróval, 14 milliárd forinttal támogatja Magyarország programjait. Tavaly a kormány az első munkahelyről szóló garanciaprogramban hétezer fiatalnak biztosította a munkába állást, illetve a foglalkoztatásbővítés lehetőségét. A munkahelyvédelmi akciótervben a munkáltatók számára teljes járulékkedvezményt biztosít azoknak, akik 25 év alattiakat foglalkoztatnak, az Új Széchenyi Terv keretében pedig csaknem 30 milliárd forintért indultak fiatalok foglalkoztatását segítő programok – sorolta a kormányzati intézkedéseket Kocsis Máté.