Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A Jobbik szerint az elmúlt éves adatok azt mutatják, hogy Magyarországon vége szakadt a külföldi tőkére alapozott gazdasági fejlődés és jólét illúziójának, így a kormánynak ideje lenne változtatni az eddigi gazdaságpolitikáján.
Volner János, az ellenzéki párt alelnöke arról beszélt pénteki sajtótájékoztatóján, hogy véget kell vetni annak az abszurd helyzetnek, hogy a kormány az egyre nehezebben élő magyar emberek adóforintjaiból támogatja Németország leggazdagabb iparvállalatait, például luxusautó-gyártókat, miközben a magyar vállalkozások tőke híján negyed évről negyed évre döntik meg saját csődrekordjaikat. A Jobbik szerint ez a gazdasági pálya Magyarországot az EU elszegényedő, az olcsó munkaerőre alapozó bérmunkás államává teszi.
A párt ezzel szemben azt javasolja, hogy a kormány a magyar termelő szektor megerősítésére költse a pénzt, ne a várakozásokat nem teljesítő, a költségvetés számára évi 500 milliárd forintos bevételkiesést okozó egykulcsos adórendszerre; az ipart, a mezőgazdaságot és a turizmust támogató adórendszert vezessen be. Magyarországnak modern, innovatív magyar ipari kapacitások kiépítésére és az EU-n kívüli, keleti piacok megszerzésére van szüksége, mert ezek nélkül nincs esélye a gazdasági felemelkedésre - fogalmazott Volner János.
A jobbikos politikus hozzátette: a politikaközeli üzleti körök érdekérvényesítése helyett korrupciómentes, átlátható, a magyar termékeket támogató közbeszerzésre és az ezt kiszolgáló iparpolitikára van szükség, hogy a hazai piacon megerősödő cégeknek esélyük legyen a nemzetközi piacokra történő kilépésre.